پذیرش سه مقاله شرکت دانش بنیان قمی در کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای

به گزارش سینا پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، علیرضا هما، مدیر تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان فرافن پژوهان فاتح گفت: بر اساس تجهیزات آزمون سنجش دستگاه‌های ایکس ری ساخته شده، سه مقاله به کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای ۲۰۲۴ ارسال کردیم.

علیرضا هما مدیر تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان فرافن پژوهان فاتح عنوان کرد: شرکت فاتح در سال ۱۳۹۵ تاسیس شد و از همان ابتدا به تولید تجهیزات تصویربرداری ایکس ری که در زمینه‌های مختلف امنیتی، پزشکی، صنعتی کاربرد دارد، پرداختیم.

وی با اشاره به ساخت ابزارهای آزمون سنجش دستگاه‌های تصویربرداری اظهار کرد: با ادامه روند فعالیت‌ها و براساس قراردادهایی که با ستاد مبارزه‌ با قاچاق کالا و ارز و گمرک منعقد کردیم، ابزارهای آزمون سنجش تصویر دستگاه های ایکس ری کانتینری تولید شد.

مدیر تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان فاتح با اشاره به برگزاری سی امین دوره کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای، یادآور شد: این کنفرانس امسال برای اولین بار به صورت بین‌المللی توسط انجمن علوم و فنون هسته‌ای برگزار خواهد شد.

هما ادامه داد: بر اساس تجهیزات آزمون سنجش دستگاه‌های ایکس ری ساخته شده، سه مقاله به کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای ۲۰۲۴ ارسال کردیم.

وی با بیان اینکه پایه این مقالات ابزارهای آزمون سنجش دستگاه‌های ایکس ری کانتینری است، اضافه کرد: ساخت ابزار آزمون، تولید ابزارهای پردازش تصویری به صورت نرم افزاری و شبیه‌سازی هسته‌ای این ابزار آزمون محور مقالاتی است که به کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای ارائه و مورد پذیرش قرار گرفته است.

مدیر تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان فاتح، تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر معاونت علمی ریاست جمهوری توان مضاعفی در راستای ارائه تسهیلات و شناساندن شرکت‌های دانش بنیان داشته است و لذا رشد قابل‌ قبولی در شرکت‌های دانش بنیان شاهد هستیم.

هما در پایان بیان کرد: رویکرد برخی ارگان‌ها نسبت به شرکت‌های دانش بنیان و تولیدات داخلی یا نگاه سهل‌گیرانه است و یا رویکرد بسیار سختگیرانه‌ای دارند اما با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری این مشکلات حل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا