تفاهم نامه جهاددانشگاهی هنر و موسسه بین‌المللی الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

تفاهم‌نامه‌ همکاری بین جهاد دانشگاهی هنر و موسسه فرهنگی و بین‌المللی الهدی ذیل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در راستای همکاری‌های دوجانبه با هدف گسترش صادرات فرهنگی هنری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های طرفین و در راستای تحقق چشم‌انداز اقتصاد فرهنگ و هنر امضا شد.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی جهاددانشگاهی هنر، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان موسسه فرهنگی و بین‌المللی الهدی و جهاد دانشگاهی هنر سه‌شنبه 11 اردیبهشت‌ماه با حضور مهندس مهدی فیاضی مدیرعامل این موسسه و امین مختاری سرپرست جهاددانشگاهی هنر با هدف گسترش صادرات فرهنگی هنری با رعایت اقتصاد فرهنگ و بهره‌گیری از قابلیت‌های دوطرف به منظور نیل به تکالیف مذکور در اسناد بالادستی طرفین مبنی بر عرضه و صادرات محصولات و آثار فرهنگی و هنری، منعقد شد.
در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، دو طرف بر اهمیت و ضرورت نقش‌آفرینی جهاد دانشگاهی هنر در رویدادهای بین‌المللی و هفته‌های فرهنگی ایران در سایر کشورها جهت معرفی و ارائه آثار هنری شاخص فرهنگ ایرانی-اسلامی در عرصه بین‌الملل تاکید شد و در خصوص مواردی همچون همکاری در فروش و صادرات محصولات هنری فاخر جهاد دانشگاهی در سطح بین‌الملل، همکاری در زمینه چاپ و نشر آثار مکتوب هنرمندان شاخص کشور، همکاری در زمینه انجام پژوهش‌های تخصصی در عرصه تاثیر فرهنگ و هنر ایران بر سایر کشورها، حمایت از تهیه اقلام و آثار هنری فاخر به عنوان هدایای فرهنگی ایران، همکار در اجرای طرح‌ها، پویش‌های هنری، بازی، تولید محتوا و… با هدف ترویج فرهنگ و هنر فاخر ایرانی- اسلامی در سطح بین‌الملل تبادل نظر شد.
فیاضی در این مراسم به اهمیت نقش جوانان و استفاده از پتانسیل‌های هنری دانشگاه‌ها اشاره کرد و بر نقش صادرات فرهنگی در اقتصاد فرهنگی کشور تأکید نمود. وی همچنین از اهمیت دیپلماسی فرهنگی و تأثیر آن در معرفی ارزش‌های اسلامی و فرهنگ غنی ایران به جامعه بین‌المللی گفت.
مختاری نیز در سخنانی ضمن معرفی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی هنر و برنامه ۵ ساله حوزه هنر جهاددانشگاهی جهت نقش‌آفرینی موثر در سطح ملی و بین‌المللی، بر ایجاد زمینه‌های مناسب برای حمایت از دانشجویان و هنرمندان متعهد تأکید کرد و ابراز امیدواری نمود که با همکاری جهاد هنر و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محصولات و خدمات هنری ایران در سطح بین‌المللی به بهترین وجه مورد استفاده قرار گیرد.
این تفاهم‌نامه، که حاصل جلسات متعدد و مذاکرات فی‌مابین است، با هدف هم‌افزایی دوجانبه و تقویت فعالیت‌های هنری و فرهنگی برگرفته از هویت ایرانی-اسلامی و همچنین توجه به صادرات فرهنگی کشور، تهیه و تنظیم گردیده و امضا شد.
موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین­ المللی الهدی در سال 1363 به عنوان یک ناشر بین‌المللی با هدف گسترش همکاری های بین‌المللی بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی ذیل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاسیس شد و فعالیت خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داد.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا