نقش‌آفرینی دانش‌بنیان‌ها در رفع نیازهای اساسی کشور 

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در جریان بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک صنعتی هشتگرد گفت: شرکت های دانش بنیان علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی متعدد، زمینه جهش تولید و تأمین نیازهای کشور در حوزه‌هایی مهمی مانند صنایع نفت و گاز را فراهم کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر محمدصادق خیاطیان، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی صبح امروز از 5 شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک صنعتی هشتگرد بازدید و از نزدیک در جریان توانمندی‌ها و دستاوردهای این شرکت‌ها قرار گرفت.

خیاطیان با اشاره به فعالیت بیش از 250 واحد صنعتی در شهرک صنعتی هشتگرد گفت: این مجموعه، فرصت مناسبی برای رشد و شکوفایی واحدهای صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کرده است و در حال حاضر بیش از 12 هزار نفر در شرکت های مستقر در شهرک مشغول فعالیت هستند.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: درحال حاضر 20 شرکت دانش‌بنیان در شهرک صنعتی هشتگرد مشغول فعالیت هستند که دستاوردهای بسیار قابل‌توجهی دارند. به عنوان مثال، شرکت‌های دانش‌بنیان این شهرک در راه‌اندازی تصفیه‌خانه شهرک صنعتی هشتگرد که از مطالبات جدی واحدهای صنعتی بوده است، مشارکت داشته‌اند.

وی تصریح کرد: شرکت دانش‌بنیان الکترونیک افزار آزما که در حوزه طراحی و تولید انواع کنتورهای دیجیتال پیشرفته برق فعالیت می‌کند، علاوه بر نقش اثرگذار در زمینه هوشمندسازی و بهينه‌سازی مصرف برق، 1100 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده و توان تولید 6 میلیون کنتور در سال را دارد و محصولات تولیدی خود را به کشورهای مختلفی صادر کرده است.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: همچنین شرکت دانش‌بنیان همراه پوشش نیز با طراحی و نصب سیستم کنترل مهار شن روی 35 حلقه چاه نفت در جنوب کشور (طی سال‌های 2016-2024)  باعث شده است که بیش از 72 هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید نفت کشور اضافه شود که ارزش‌افزوده بسیار بالایی برای کشور به همراه داشته است.

خیاطیان در پایان تأکید کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان نقش بسیار مهمی در حوزه اشتغال‌زایی و رفع نیازهای اساسی کشور ایفا می‌کنند و صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»، برنامه‌های متعددی را برای تبدیل شرکت‌های نوپا به شرکت‌‎های نوآور و فناور تدارک دیده است که بزودی اعلام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا