رئیس دانشگاه علم و فرهنگ: در حوزه مالکیت فکری
باید به فکر توسعه نوآوری و خلاقیت باشیم

دکتر مهدی باصولی رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در مراسم گرامیداشت روز جهانی مالکیت فکری با شعار «مالکیت فکری و اهداف توسعه پایدار: خلق آینده مشترک با نوآوری و خلاقیت» اظهار کرد: در خصوص موضوع مالکیت فکری نیز باید بگویم، ما باید به فکر توسعه نوآوری و خلاقیت باشیم و حضور مسئولین از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی، فناوری و اقتصاددانش بنیان ریاست‌جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و جهاد دانشگاهی را به فال نیک بگیریم و امیدواریم این هم‌افزایی موجب اتفاقات بهتری در این حوزه شود.

به گزارش خبرگزاری سینا، دکتر باصولی در این مراسم که به میزبانی دانشگاه علم و فرهنگ و به همت جهاد دانشگاهی، معاونت علمی، فناوری و اقتصاددانش بنیان ریاست‌جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز یکشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در سالن همایش‌های بین‌المللی این دانشگاه آغاز شد، ضمن خوشامدگویی به مدعوین مراسم گرامیداشت روز جهانی مالکیت فکری، گفت: دانشگاه علم و فرهنگ، وابسته به جهاددانشگاهی و یکی از اجزای مهم اکوسیستم علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی است و خوشحالیم که امروز میزبان چنین رویداد مهمی هستیم.

وی تأکید کرد: دانشگاه علم و فرهنگ با ۹ هزار نفر دانشجو،۱۲۰ هیئت‌علمی و قریب به ۱۲ هزار نفر فارغ‌التحصیل در این سال‌ها فعالیت داشته است. همچنین سال گذشته در رتبه‌بندی ISC رتبه اول دانشگاه‌های غیردولتی کشور را کسب کردیم و در رتبه‌بندی سایمگو سه سال پیاپی رتبه اول نوآوری کشور را به دست آورده‌ایم و جزء ۵۰ دانشگاه اول در رتبه‌بندی سایمگو در شاخص جامع هستیم.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ افزود: این دانشگاه دارای ۶ دانشکده تخصصی است و یکی از افتخارات ما این است که دانشکده‌های دانشگاه علم و فرهنگ به‌نوعی به خود جهاددانشگاهی متصل است،به عنوان مثال دانشکده علوم و فناوری‌های نوین زیستی ما به پژوهشگاه رویان متصل است و به‌نوعی یکی از سازوکارهای توسعه ما در دانشگاه همین اتصال به مراکز پژوهشی است.

مهدی باصولی خاطرنشان کرد: باتوجه‌به اینکه دانشگاه علم و فرهنگ یک دانشگاه غیردولتی است، توجه خاصی به بحث کارآفرینی داشته و با شعار دانشگاه کارآفرین و نوآور و در نهایت دانشگاه ارزش‌آفرین و توجه به ایجاد ارزش برای مخاطبینش توانسته وجه تمایزی ایجاد کند.

وی عنوان کرد: در این راستا رویدادهایی را میزبان هستیم و این رویداد یکی از مواردی است که باعث افتخار بوده که تمام افرادی که در اکوسیستم مالکیت فکری نقش دارند، د، اینجا حضور دارند و امیدوارم در سال‌های آینده اگر قرار است این تشکل ایجاد شود، شاهد پیوستن افراد و گروه‌های بیشتری به آن باشیم.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در پایان عنوان کرد: در خصوص موضوع مالکیت فکری نیز باید بگویم، ما باید به فکر توسعه نوآوری و خلاقیت باشیم و حضور مسئولین از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی، فناوری و اقتصاددانش بنیان ریاست‌جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و جهاد دانشگاهی را به فال نیک بگیریم و امیدواریم این هم‌افزایی موجب اتفاقات بهتری در این حوزه شود.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا