بازدید معاون وزیر ارتباطات از پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه

در بازدید معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات از مجموعه پارک علم و فناوری و برج فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه، توسعه واحدهای فناور و دانش بنیان استان مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه ، دکتر میثم عابدی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات ششم اردیبهشت در حاشیه بازدید از این مجموعه، با بیان این که زیرساخت های خوبی در حوزه فناوری در پارک علم و فناوری استان کرمانشاه ایجاد شده، اظهار کرد: انتظار وجود چنین زیرساخت های مطلوبی را در کرمانشاه نداشتم.

وی افزود: خوشبختانه با همت مسوولان پارک علم و فناوری استان از نظر زیرساختی اتفاقات بسیار خوبی در حوزه علم و فناوری در این استان افتاده است.

معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: از نظر محتوایی نیز شرکت های توانمندی با تولید محصولات خوب و آمار صادرات بالایی در پارک علم و فناوری استان کرمانشاه مستقر شده اند که جای تقدیر دارد.

وی در ادامه با تاکید براین که وزارت ارتباطات از فعالیت واحدهای پارک علم فناوری استان کرمانشاه حمایت خواهد کرد، افزود: طیف حمایت های ما در حوزه های مختلف همچون تجهیزات، تسهیلات و توسعه محصولات که در اولویت وزارت ارتباطات قرار دارد خواهد بود.

در ادامه این بازدید سیامک آزادی رییس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه با بیان این که در حال حاضر ۳۳۰ واحد دانش بنیان و فناور تحت حمایت پارک علم و فناوری استان قرار دارند، گفت: عمده شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان در شش حوزه شامل نرم افزار، ماشین آلات کشاورزی و صنعتی، صنایع شیمیایی، پزشکی، برق و الکترونیک، صنایع شیمیایی و تجهیزات پزشکی و نهاده های کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

به گفته این مسئول ۲۷۱۶ نفر در شرکت های دانش بنیان تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان و فناور استان طی سال ۱۴۰۱  حدود ۱۷ میلیون دلار صادرات داشته اند که پیش بینی می شود این رقم در آمارهای سال ۱۴۰۲ رشد داشته باشد.

آزادی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: حدود ۱۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان ما برای توسعه فعالیت های خود و خرید تجهیزات به تسهیلات نیاز دارند که وزارت ارتباطات در این زمینه قول حمایت هایی را داده اند.

وی در ادامه از حمایت وزارت ارتباطات در این بازدید در حوزه تکمیل فضاهای اشتراکی و تکمیل تجهیزات مرکز گیم و انیمیشن کرمانشاه برای حدود ۵۰ تیم خبر داد و افزود: همچنین در پارک علم و فناوری کرمانشاه حدود ۲۴ شرکت فناور داریم که می توانند در طرح تحول دیجیتال کشور نقش آفرین باشد که امیدواریم مورد توجه ویژه قرار گیرند.

رییس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه حمایت از شرکت های فناور کرمانشاه برای شرکت در نمایشگاه ها  خارجی جهت نشان دادن قابلیت های خود و معرفی محصولاتشان، حمایت جهت برگزاری حداقل پنج کمپین مشاوره تخصصی با حضور مشاورین و منتورهای ملی و تکمیل فضای مرکز نوآوری اقتصاد دیجیتال را از دیگر نیازهای واحدهای پارک علم و فناوری کرمانشاه دانست که مقرر شده وزارت ارتباطات و فناوری حمایت هایی را در این حوزه ها داشته باشند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا