هوای پاک فروردین در همدان

بر اساس اعلام معاون محیط‌زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، طی فروردین‌ماه امسال همدانی‌ها ۲۶ روز هوای پاک و پنج روز هوای سالم تنفس کردند.

با توجه به مطلوب بودن هوای پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در تمام روزهای فروردین، آلاینده شاخصی برای این ماه ثبت نشده است و خوشبختانه هیچ روز آلوده‌ای نداشتیم.

براساس اطلاعات اعلامی از سوی معاون محیط‌زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، طی فروردین سال ۱۴۰۲، ۲۵ روز پاک و شش روز سالم ثبت شده است.

در فروردین سال ۱۴۰۱ شهروندان همدانی‌ هفت روز هوای پاک، ۱۹ روز هوای سالم، دو روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، دو روز هوای ناسالم برای تمام گروه‌ها را تنفس کرده‌اند همچنین به علت شرایط گردوغباری حاکم بر آسمان استان، یک روز کیفیت هوا در شرایط بسیار ناسالم قرار گرفته بود.

به گزارش سیناپرس و به نقل از اداره کل محیط زیست استان، کیفیت هوای همدان در نخستین ماه بهار ۱۴۰۲ و مقایسه آن با سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که در فروردین‌ماه این سال ۲۵ روز هوای پاک ثبت شد که این عدد سال گذشته هفت روز بوده است.

همچنین همدان در فروردین‌ماه سال گذشته شش روز هوای سالم به خود دید این در حالیست که سال ۱۴۰۱ شهروندان همدانی ۱۹ روز هوای سالم تنفس کردند.

در ضمن کیفیت هوای همدان در نخستین ماه سال ۱۴۰۰ بدین گونه است که ۱۰ روز هوا پاک و ۲۱ روز هوا سالم بوده است و این نشان می‌دهد آلودگی حاکم بر هوای همدان در سال ۱۴۰۱ یک شرایط استثنایی بوده که از کیفیت هوا کاسته شده بود.

گزارش: فاطمه عزیزی هرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا