بزرگداشت روز جهانی مالکیت فکری با برگزاری مسابقه نشانه‌های جغرافیایی

کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به مناسبت «روز جهانی مالکیت فکری» (۲۶ آوریل، ششم اردیبهشت) ، مسابقه‌ای را در زمینه «نشانه‌های جغرافیایی» به مدت ۱۰ روز برگزار می‌کند.

سازمان جهانی مالکیت فکری از سال ۲۰۰۰ میلادی، ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) مصادف با سالروز آغاز اجرای کنوانسیون تاسیس سازمان جهانی مالکیت فکری (۲۶ آوریل ۱۹۷۰ میلادی) را به ‌عنوان روز جهانی «مالکیت فکری» انتخاب کرده است. این سازمان هرسال شعاری محوری را برای این روز اعلام می‌کند تا توجه جامعه را به آن موضوع جلب کند.

شعار امسال این روز، “مالکیت فکری و توسعه پایدار؛ خلق آینده مشترک با نوآوری و خلاقیت” (IP & SDGs; Building Our Common Future With Innovation and Creativity) است.

روز جهانی مالکیت فکری ۲۰۲۴ فرصتی است برای کشف اینکه چگونه مالکیت فکری راه حل‌های خلاقانه و نوآورانه‌ای را که برای ساختن آینده جمعی همه ما و فایق آمدن بر چالش‌های چند وجهی بسیار حیاتی هستند، تشویق و تقویت کند.

درک اینکه چگونه مالکیت فکری نوآوری را راهبری می‌کند، کلید پیشرفت توسعه انسانی و اتصال آن به اهداف پایدار برای آینده روشن همه اقشار جامعه است. مدیریت دارایی های فکری در پاسخ به مسائل جهانی و پیشبرد رشد و پیشرفت برای بهبود زندگی و حفاظت از محیط زیست بسیار مهم است.

کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی ریاست جمهوری ️به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری یک مسابقه در شبکه‌های اجتماعی برای همراهان خود برگزار می کند.

مسابقه ازروز سه‌شنبه ۲۸ فروردین آغاز شد که به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود هر روز یک سوال در حوزه Geographical Indications) GI) نشانه جغرافیایی در استوری صفحه اینستاگرام کانون قرار داده می‌شود و شرکت کنندگان در این مسابقه تا روز بعد، پیش از انتشار پاسخ سوال، فرصت دارند تا به سوالات پاسخ دهند. پس از اتمام مسابقه، از بین افرادی که پاسخ‌های درست را در طول این مدت ثبت کرده باشند، جوایزی اهدا می شود.

برای آشنایی با مفهوم GI می‌توانید به نشانی B۲n.ir/u۲۴۰۰۷ یا B۲n.ir/k۵۴۲۰۴ مراجعه کنید.

No tags for this post.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا