بزرگداشت «روز جهانی مالکیت فکری» با برگزاری مسابقه «نشانه‌های جغرافیایی»

کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی به مناسبت «روز جهانی مالکیت فکری»، مسابقه‌ای را در زمینه «نشانه‌های جغرافیایی» به مدت 10 روز برگزار می‌کند.

به گزارش سیناپرس از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، سازمان جهانی مالکیت فکری از سال ۲۰۰۰ میلادی، ۲۶ آوریل (6 اردیبهشت) مصادف با سالروز آغاز اجرای کنوانسیون تاسیس سازمان جهانی مالکیت فکری (۲۶ آوریل ۱۹۷۰ میلادی) را به ‌عنوان روز جهانی «مالکیت فکری» انتخاب کرده است. این سازمان هرسال شعاری محوری را برای این روز اعلام می‌کند تا توجه جامعه را به آن موضوع جلب کند.

شعار امسال این روز، “مالکیت فکری و توسعه پایدار؛ خلق آینده مشترک با نوآوری و خلاقیت” (IP & SDGs; Building Our Common Future With Innovation and Creativity) است.

روز جهانی مالکیت فکری ۲۰۲۴ فرصتی است برای کشف اینکه چگونه مالکیت فکری راه حل‌های خلاقانه و نوآورانه‌ای را که برای ساختن آینده جمعی همه ما و فایق آمدن بر چالش‌های چند وجهی بسیار حیاتی هستند، تشویق و تقویت کند.

درک اینکه چگونه مالکیت فکری نوآوری را راهبری می‌کند، کلید پیشرفت توسعه انسانی و اتصال آن به اهداف پایدار برای آینده روشن همه اقشار جامعه است. مدیریت دارایی های فکری در پاسخ به مسائل جهانی و پیشبرد رشد و پیشرفت برای بهبود زندگی و حفاظت از محیط زیست بسیار مهم است.

️به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری ما در کانون مدیریت دارایی‌های فکری تصمیم گرفتیم تا یک مسابقه در شبکه‌های اجتماعی  برای همراهان خود ترتیب دهیم.

مسابقه از روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین به مدت 10 روز برگزار می‌شود، و هر روز یک سوال در حوزه Geographical Indications) GI) نشانه جغرافیایی در استوری صفحه اینستاگرام کانون قرار داده می‌شود و شما تا روز بعد، پیش از انتشار پاسخ سوال، فرصت دارید تا به سوالات پاسخ دهید. پس از اتمام مسابقه، از بین افرادی که پاسخ‌های درست را در طول این مدت ثبت کرده باشند، جوایزی اهدا خواهد شد. برای آشنایی با مفهوم GI می‌توانید به نشانی  B2n.ir/u24007  یا B2n.ir/k54204  مراجعه کنید.

No tags for this post.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا