کنترل هوشمند ساختمان با سامانه ایران‌ساخت

سامانه مدیریت هوشمند ساختمان که به دست متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان طراحی و تجاری‌سازی شده است، امکان کنترل و نظارت بر تمامی بخش‌های ساختمان را به صورت هوشمند و از راه دور فراهم می‌کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، یکی از دغدغه‌های شهروندان و ساکنان غیر تجاری، امکان نظارت، مدیریت و کنترل بخش‌های مختلف ساختمان، به ویژه در مواقع عدم حضور و فاصله‌های دور است. بر همین اساس، متخصصان با استفاده از فناوری‌های مختلف، دست به طراحی‌ سامانه‌هایی زده‌اند که امکان نظارت و مدیریت بخش‌های مختلف را امکان‌‌پذیر می‌کند.

محمدعلی فراقیان، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ابزار صنعت موج ساز با اشاره به طراحی و تجاری‌سازی سیستم مدیریت هوشمند ساختمان عنوان کرد:  با توجه به نیاز بازار و همچنین بالا بودن قیمت محصولات وارداتی، در مسیر ساخت این سامانه قدم گذاشتیم. این محصول علاوه بر این‌که باعث بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌شود، از امکان کنترل توسط رایانه و تلفن همراه هوشمند برخوردار بوده و با توجه به طراحی و ساخت دستگاه در داخل کشور، امکان ارائه قابلیت های مختلف و سفارشی، متناسب با در خواست کارفرما و بر اساس معماری ساختمان فراهم شده است.

وی با اشاره به این‌که استفاده از سامانه هوشمند مدیریت ساختمان، باعث کاهش مصرف حامل های انرژی در ساختمان می شود، ادامه داد: تمام قشرهای جامعه به دلیل اینکه این محصول در ساختمان نصب می‌شود، مخاطب این محصول به شمار می‌آیند.

مدیرعامل شرکت ابزار صنعت موج ساز، ارائه خدمات پشتیبانی و هزینه تمام شده پایین‌تر را از دیگر مزایای سامانه هوشمند مدیریت ساختمان این شرکت دانشست و گفت: کیفیت محصول تولیدی، قابلیت سفارشی سازی و قیمت پایین محصول باعث رقابت با نمونه های داخلی و خارجی شده است. این محصول با قیمت یک سوم نمونه خارجی به مشتری عرضه می‌شود.

فراقیان همچنین درباره اشتغال ایجاد شده در شرکت دانش‌بنیان ابزار صنعت موج‌ساز گفت: 11 نفر در شرکت به صورت مستقیم مشغول به کار می باشند و حدود 16 نفر هم به صورت غیر مستقیم با شرکت همکاری دارند

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا