اعتصاب غذای دانشجویان آمریکایی در حمایت از مردم فلسطین

برخی از دانشجویان دانشگاه ییل در حمایت از مردم فلسطین دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش سیناپرس به نقل از نشنال، این گروه از دانشجویان، دانشگاه معروف ییل را به دلیل سرمایه گذاری در شرکت‌های تامین کننده تسلیحات برای رژیم صهیونیستی، به “همدستی در نسل کشی” متهم کردند.

این گروه از دانشجویان دانشگاه ییل از روز جمعه اعلام کردند که اعتصاب غذا را آغاز کردند تا این دانشگاه معروف را تحت فشار قرار دهند تا از سرمایه‌گذاری در شرکت‌های تسلیحات و تجهیز اسرائیل صرف نظر کند.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که گروه دانشجویی اعتصاب کنندگان غذا برای فلسطین در نامه‌ای به پیتر سالوی، رئیس دانشگاه ییل، این نهاد را به “همدستی در نسل کشی” در غزه متهم کرده و از او خواسته است که علناً به سرمایه گذاری دانشگاه در شرکت‌های تسلیحاتی پایان دهد.

این گروه نوشت: «با توجه به افزایش روزانه تلفات نسل‌کشی در غزه و حمله به رفح که تبعات فاجعه‌باری به بار می‌آورد، این مسئولیت اخلاقی شماست که مؤسسه آموزشی ما را از فهرست حامیان نسل‌کشی حذف کنید».

در این نامه به آقای سالوی تا روز جمعه فرصت داده شد تا بیانیه‌ای عمومی ارائه کند. زمانی که این امر محقق نشد، دانشجویان گفتند که از روز گذشته اعتصاب غذا را آغاز می‌کنند.

سالوی هم در این خصوص پاسخی نداده است. بنابراین این گروه اعتصاب کننده در بیانیه‌ای اعلام کرد: اعتصاب‌کنندگان تا زمانی که خواسته‌هایشان برآورده نشود به روزه خود ادامه می‌دهند.

بر اساس گزارش دفتر سرمایه گذاری دانشگاه ییل، تا ژوئن گذشته، ییل بیش از ۴۰ میلیارد دلار موقوفه داشته است.

در بیانیه دانشجویی دانشجویان آمده است که بیش از ۱.۳ میلیارد دلار از این مبلغ توسط یک شرکت سرمایه گذاری با سهام در شرکت های هوافضا Aerojet Rocketdyne و Howmet Manufacturing و همچنین سرمایه گذاری جداگانه در شرکت های اسلحه سازی آمریکا مانند لاکهید مارتین، نورث روپ گرومن و ریتون مدیریت می شود.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا