افزایش عمر موتور خودرو و کاهش چشمگیر گاز مصرفی تاسیسات با محصول ضدرسوب ایرانی

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق به تولید محصولی شده اند که می‌تواند سالانه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از هزینه‌های خوردگی، رسوب و زنگ در انواع خودرو، تأسیسات و نیروگاه‌ها را به کشورمان کاسته و مانع از آلودگی محیط زیست شود.

به گزارش سیناپرس از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، ماده ایمن ساز ضدرسوب و ضدخوردگی پارس کیمیا به ادعای شرکت سازنده، راه حلی دائمی برای از بین بردن رسوب و زنگار فعلی موجود در آب، بدون نیاز به تخلیه است.

کاهش هزینه تعمیرات، افزایش راندمان و بهره وری موتور انواع خودرو، حفظ سلامت قطعات تأسیسات، حذف اسیدشویی و کاهش ۴۰ تا ۶۰ درصدی هزینه سوخت و انرژی در تأسیسات از جمله فواید این محصول عنوان شده است.

عبدالحمید مصدق، مدیرعامل شرکت چند منظوره ایثار پارس کیمیا مصدق و شرکا در خصوص محصولات این شرکت و کاربرد آن‌ها گفت: محصول ضد رسوب و ضدخوردگیدر سال ۱۳۸۸ ثبت اختراع شده و در حال حاضر برای بومی‌سازی آن در سطح کشور تلاش می‌کنیم، عاملی استراتژیک و مهم است. عدم وجود این ماده سالانه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه خوردگی، رسوب و زنگ در انواع خودرو، تأسیسات و نیروگاه‌ها به کشور تحمیل می‌کند.

وی افزود: نمونه‌ای از این خرابی‌ها را می‌توان در سوراخ شدن رادیاتور و مخلوط شدن آب و روغن در پکیج‌های خانگی و خودروها مشاهده کرد. عدم استفاده از این ماده علاوه بر ایجاد هزینه‌های ملی هنگفت، باعث آلودگی محیط زیست نیز می‌شود.

مصدق گفت: استفاده از این قبیل محصولات در کشورهای پیشرفته جهان اجباری است و به هر موسسه، شرکت و شخصی که سعی کند هزینه خوردگی، زنگ و رسوب را کاهش دهد، سوبسید و کمک‌های فراوانی تعلق می‌گیرد. به عنوان مثال، درصدی از هزینه‌های صرفه‌جویی شده به خود شرکت‌ها بازگردانده می‌شود تا از بروز چنین هزینه‌های ملی جلوگیری شود. متاسفانه این آگاهی در سطح ملی در کشور ما ایجاد نشده و سالانه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان ضرر به صنعت، خودروها و… وارد می‌شود.

وی تصریح کرد: تصور کنید شهرداری صدها کامیون برای جمع‌آوری پسماندها دارد. اگر فقط یک بار از محصول ما به آب رادیاتور این کامیون‌ها اضافه شود، موتور آنها از لحاظ آسیب های ناشی از رسوب تا 10 سال به تعمیرات نیاز نخواهند داشت و از هزینه‌های ناخواسته جلوگیری می‌شود. یا فرض کنید آمبولانس‌ها حین حمل بیمار دچار نقص فنی موتور یا قاطی شدن آب و روغن می‌شوند. دلیل این اتفاق عدم استفاده از این محصول و عدم آگاهی در سطح کشور از مزایای آن است.

وی تاکید کرد: متاسفانه خودروسازان، لوازم یدکی‌ها و تعمیرگاه‌ها به دلیل سودجویی یا ناآگاهی حرکتی برای استفاده از این محصول نمی‌کنند. عدم استفاده از این ماده سبب افزایش هزینه‌ها، رسوب و جرم‌گیری در پکیج‌های خانه و بویلر کارخانه‌ها، افزایش مصرف گاز، گرفتگی و رسوب در مدارهای ماشین‌ها و… می‌شود. اسیدی کردن ماشین‌ها به دلیل عدم استفاده از محصول ما نیز به مرور زمان باعث گرفتگی و رسوب در مدارها می‌شود و آبی که از خودرو خارج می‌شود قهوه‌ای رنگ و رسوب‌دار خواهد بود.

این آب آلوده پس از بخار شدن، ریزگردها، یون سدیم و… را در هوا معلق می‌کند و توسط نایژک‌ها وارد خون می‌شود. هر کدام از این موارد می‌تواند باعث سرطان و به خطر افتادن سلامتی انسان‌ها شود.

مصدق با ابراز تاسف از سودجویی برخی از اصناف که تا به امروز مانع از تاثیرگذاری این محصول شده اند گفت:  ما با هزینه خود از سال ۱۳۸۸ توانستیم این محصول را در سطح کشور با نام مورد اعتماد مردم “پارس کیمیا” به بازار عرضه کنیم. این محصول در حال حاضر در بخش قلیلی از مردم و تأسیسات جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است زیرا مردم به اثربخشی آن یقین دارند. استفاده از این محصول در خودروها معجزه می‌کند و عملکرد آنها را به طور چشمگیری بالا می‌برد. به طوری که با یک بار استفاده، خودرو و دستگاه جوان می‌شوند و مصرف گاز تا ۶۰ درصد کاهش می‌یابد.

وی تاکید کردند: اکنون نیاز به حمایت و توجه مسئولین داریم. ما از سال ۱۳۷۵ برای خدمت به مردم این راه را انتخاب کرده‌ایم و علاوه بر این محصول، محصولات جهانی دیگر نیز تولید کرده‌ایم.

مصدق در خصوص بزرگ‌ترین یا مهم‌ترین دستاورد این مجموعه بیان کرد: بزرگترین دستاورد مجموعه ما، کسب اعتماد ملی در استفاده از محصول تأسیساتی، خودرویی و نیروگاهی پارس کیمیا است. این اعتماد به حدی است که هم اکنون صنایع بزرگ کشور مانند صنایع دفاع، برخی بیمارستان‌ها، هتل‌ها، شرکت نفت و شهرداری‌ها به ما اعتماد می‌کنند و با پرداخت پیش‌پرداخت، جنس را تحویل می‌گیرند.

وی افزود: تا به امروز تمام ارگان‌هایی که از این محصول استفاده کرده‌اند از جمله بزرگترین ارگان حمل و نقل ایران، رضایت کامل از آن داشته‌اند.

مصدق در خصوص رقم اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده توسط این مجموعه گفت: در مجموعه ما به صورت مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۵۰۰ نفر در سطح کشور مشغول به کار هستند.

وی در پایان در خصوص استفاده از حمایت‌های معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: با عنایت به اینکه قوی‌ترین ماده ضدخوردگی را در اختیار داریم که می‌تواند منافع اقتصادی فراوانی به ارمغان بیاورد، برای تولید انبوه و صادرات این محصول نیاز به حمایت‌های مالی داریم. در حال حاضر به دنبال احداث کارخانه‌ای در تهران هستیم تا بتوانیم به نیاز داخلی و خارجی پاسخ دهیم. همچنین برای معرفی این محصول به مردم و جامعه نیازمند حمایت در زمینه تبلیغات و بازاریابی هستیم.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا