آخرین مهلت اعلام نیاز‌ها در سامانه وزارت علوم، ۱۵ اردیبهشت

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آخرین مهلت اعلام نیاز واحد‌های صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان در سامانه وزارت علوم را ۱۵ اردیبهشت اعلام کرد.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی وزارت علوم، رضا نقی زاده در این خصوص گفت: با توجه به برنامه تحولی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ۱۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ اردیبهشت امسال فراخوانی را برای کلیه واحد‌های صنعتی، شرکت‌های دانش بنیان و دستگاه‌های اجرایی اعلام کردیم که نیاز‌های علمی و فناوری خود را در سامانه نظام ایده‌ها و نیاز‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس parsa.nan.ac بارگذاری کنند.

وی افزود: بر اساس این اعلام نیاز‌ها دانشگاه‌ها نسبت به پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بصورت استاد محوری اقدام خواهند کرد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه سال گذشته یک هزار و ۴۹۴ استاد دانشگاه موضوع پایان نامه و رساله خود را در سامانه نظام ایده‌ها و نیاز‌های وزارت علوم انتخاب کرده اند، گفت: از این تعداد حدود ۶۰۰ دانشجوی استعداد درخشان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بصورت استاد محوری پذیرش شده‌اند.

وی از واحد‌های صنعتی و شرکت‌های دانش بنیان درخواست کرد که در مهلت مقرر نیاز‌های خود را در سامانه نظام ایده‌ها و نیاز‌های وزارت علوم اعلام کنند تا بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده دانشگاه‌ها بتوانند دانشجویان استعداد درخشان را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش کنند.

نقی زاده گفت: مکاتباتی را با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی انجام داده ایم تا از شرکت‌های دانش بنیانی که در این فرآیند مشارکت می‌کنند حمایت شود.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا