بیانیه دانشگاه‌ها در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه

دانشگاه‌های کشور در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه ، بیانیه‌های جداگانه‌ای صادر کردند.

به گزارش سیناپرس از روابط‌عمومی وزارت علوم، متن بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«وَ مِنَ المُومِنینَ رِجالٌ صَدقُوا مَا عَاهَدُوا الله عَلیه فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن ینَتظر وَ مَا بَدَّلوُا تَبدِیلا»
در میان مؤمنان ، مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.(احزاب/ 23)
رژیم نامشروع و گرگ صفت صهیونیستی در ۱۷۸ روز از جنایات بی‌شمار خویش که منجر به شهادت و زخمی شدن حدود ۱۱۰ هزار نفر از مردم مظلوم و مقتدر غزه گردید در اقدامی جنایتکارانه و خلاف کلیه قوانین و معاهدات بین‌المللی بویژه کنوانسیون ۱۹۶۱ به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه حمله کرده که به شهادت هفت تن از مستشاران نظامی کشورمان از جمله سردار سرافراز جبهه مقاومت سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی منجر گردید.
بدون شک این اقدامات وحشیانه رژیم کودک‌کش صهیونیستی بیانگر پذیرش شکست میدانی از گروه‌های جهادی مقاومت بویژه حماس، جهاد اسلامی، حزب الله لبنان، انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق و سایر بلاد اسلامی است و این در حالیست که سران رژیم غاصب قدس خود را گرفتار باتلاق خودساخته‌ای می‌بینند که از یک‌سو امکان ادامه کشتار وحشیانه خود را به دلیل افزایش موج خشم و تنفر مردم جهان که با فرارسیدن روز جهانی قدس تشدید نیز خواهد شد را ندارند و همچنین انتظار کاهش حمایت‌های غرب بویژه دولتمردان آمریکا در تصویب قطعنامه ۲۷۲۸ شورای امنیت و افزایش شکاف‌های داخلی و استعفای اعضای کابینه نتانیاهو را نداشتند و از سوی دیگر پذیرش آتش‌بس را تمکین به پیروزی مردم غزه و جبهه مقاومت می‌دانند. پیروزی که قطعاً شادکامی ملت مقاوم ایران را در پی داشته و شاهد تسریع روند پایان حیات ننگین رژیم صهیونیستی خواهند بود.
بدون شک انتقام سخت جبهه مقاومت بهای سنگین این جنایت از دشمن صهیونیستی خواهد بود.
از همین رو، دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن محکومیت این اقدام وحشیانه، شهادت غیور مردان مقاومت و یاران صدیق حاج قاسم را بدست رژیم غاصب صهیونیستی در سالروز شهادت مولی الموحدین امیرالمومنین حضرت علی ابن ابیطالب(ع) به محضر امام عصر حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) و نایب برحقش حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی)، مردم شریف ایران، نیروی قدس سپاه ، دلیرمردان جبهه مقاومت و خانواده‌های معزز آنان تبریک و تسلیت عرض نموده ، اطمینان دارد آزاد مردان جهان و ملت‌های مسلمان در کنار مردم شریف ایران، روز قدس امسال را به صحنه‌ای با شکوه و حماسه ای ماندگار در تاریخ حمایت از فلسطین و آرمان قدس شریف تبدیل خواهند کرد تا موجبات شادی ارواح طیبه شهدای بزرگ بویژه این شهدای عزیز و امام الشهداء را فراهم سازند. ان‌شاءالله.
بیانیه بسیج اساتید شهرستان سبزوار در محکومیت حمله به کنسولگری ایران در دمشق

بسیج اساتید شهرستان سبزوار در پی حمله موشکی رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه و شهادت سردار سرافراز اسلام محمدرضا زاهدی و جمعی از سرداران سپاه پاسداران بیانیه‌ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است:

بسم رب الشهدا والصدیقین

بار دیگر رژیم حیوان صفت و شیطانی رژیم اشغالگر صهیونیستی در اوج ذلت و خواری دست به اقدام شیطانی زد و با حمله کنسولگری ایران و شهادت سرداران و هم‌وطنان ایرانی در سوریه نشان داد به هیچکدام از بدیهی ترین اصول و حقوق بین‌المللی پایبند نیست و برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌های پیاپی در جنگ با جبهه مقاومت و فشار بی‌سابقه افکار عمومی مردم آزاده جهان، تصویب قطعنامه در شورای امنیت و صدور رای دیوان لاهه و…، حاضر است دست به هر اقدام خباثت آمیزی بزند. بی شک این رفتارهای جنون آمیز نشان از زوال و ضعف و سستی بی سابقه خانه ی عنکبوتی این رژیم دارد تا بتواند حداقل افکار عمومی داخلی خود را مدیریت نموده و حمایت بیش از پیش آمریکا را برای خود جلب نماید.

بسیج اساتید دانشگاه‌های سبزواری ضمن محکومیت  اقدام جنگ طلبانه این رژیم، از دولت محترم و دستگاه دیپلماسی و نظامی می خواهد با یک پاسخ صریح، منطقی و بازدارنده و با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها دیپلماتیک و نظامی زمینه زوال سریع تر این رژیم را فراهم آورد.
حق پاسخگویی به جنایت بی‌شرمانه رژیم صهیونیستی برای ایران محفوظ است

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتشار بیانیه‌ای ضمن تبریک و تسلیت شهادت هفت نفر از مستشاران نظامی ایران در حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، تأکید کرد: این اقدام جنایتکارانه خلاف تمام موازین حقوقی بین‌المللی بوده و بی‌شک حق پاسخگویی به این جنایت بی‌شرمانه برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است.

در بخشی از بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: حمله وحشیانه و ناجوانمردانه رژیم جعلی صهیونیست به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، موجب انزجار بیش از پیش نسبت به این رژیم جنایتکار در جهان می شود.

در این بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: ترور و استفاده از روش‌های غیرانسانی شیوه متداول این رژیم غیرانسانی بوده است و این رژیم خونخوار با تکیه به اربابان خود از جمله آمریکا، چنان جنایت‎‌های بی‌شماری را در غزّه رقم زده است که تاریخ بشر این حجم از سبوعیت و رفتارهای ضدّ بشری را فراموش نخواهد کرد و رژیم جعلی صهیونیست باوجود این حجم بالای خباثت و تبهکاری در غزّه، با مقاومت و ایستادگی جانانه مردم مظلوم در غزّه مواجه شده است.

در ادامه بیانیه دبیرخانه این شورا یادآور شد: رژیم اشغالگر قدس؛ که در برابر استقامت و اراده والای جبهه مقاومت اسلامی و مقاومت مردمی در غزّه عصبانی و مستأصل شده است فکر می‌کند با این اقدامات می‌تواند خللی در عزم والای مقاومت اسلامی و همچنین سربازان مدافع حرم ایجاد کند که این هم از خیال‌های باطل آنهاست و با این حجم بالای جنایت؛ قطعا عزم جبهه مقاومت راسخ‌تر و نفرت جهانی علیه آنها بیشتر می شود.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: اقدام جنایتکارانه و وحشیانه حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، خلاف تمام موازین حقوقی بین‌المللی بوده و بی‌شک حقّ پاسخگویی به این جنایت بی‌شرمانه برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است. همچنین در راهپیمایی روز قدس مردم مسلمان و آزادی‌خواه در سراسر جهان جواب این جنایت‌ها را خواهند داد و پرشورتر از هر سال در این راهپیمایی، نفرت و انزجار خود علیه رژیم اشغالگر قدس را اعلام می کنند.

در این بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، حمله وحشیانه به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که در آن شهید حسین امان‌اللهی، شهید سید مهدی جلالتی، شهید محسن صداقت، شهید علی آقا بابایی و شهید سید علی صالحی روزبهانی از مستشاران نظامی ایران به فیض عظیم شهادت رسیدند را محکوم کرد و شهادت این عزیزان را به محضر رهبر معظم انقلاب، مردم ایران و خانواده‌های این شهیدان تبریک و تسلیت گفت.

در پی شکست‌های ترمیم ناپذیر رژیم صهیونیستی مقابل مقاومت فلسطین و ایستادگی مردم غزه و سرشکستگی مقابل اراده پولادین رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی منطقه، عصر دوشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی» از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و پنج نفر از افسران همراه آنان به فیض شهادت نائل آمدند.
محکومیت جنایت اخیر رژیم صهیونیستی و اعلام حضور دانشگاهیان دانشگاه دامغان در راهپیمایی روز جهانی قدس ۱۴۰۳

بسم الله القاصم الجبارین

امروز پیچیده‌ترین و حساس‌ترین دوره فلسطین است. فلسطین خط مقدم ما و همه جهان اسلام است. از خداوند سبحان برای مجاهدین صحنه فلسطین موفقیت و پیروزی و اجر الهی را خواستارم.(سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی)

جنایات ددمنشانه رژیم سفاک و جعلی صهیونیستی در حق بشریت به ویژه مردم مظلوم فلسطین و غزه پس از سال‌ها اشغالگری و تجاوز، هر انسان آزاده‌ به ویژه مسلمان ظلم‌ستیز را به حرکت واداشته تا این غده سرطانی را از کالبد جامعه انسانی محو و نابود سازد.

اکنون نیز در ادامه جنایات و تجاوزگری‌ها در پایمال کردن حق قطعی حیات و تعیین سرنوشت یک ملت مظلوم_مقتدر، صهیونیست‌های خبیث چشمان ناپاک خود را به اهداف دیپلماتیک ایران اسلامی دوخته و با حمله بزدلانه و ناجوانمردانه به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه، جمعی از یاوران مستضعفین و مظلومین عالم و سرداران پرافتخار جبهه مقاومت در نبرد حق علیه باطل را همزمان با سالروز شهادت مولای مظلومان حضرت امیرالمومنین علی(ع) به مقام رفیع شهادت رسانیده تا با ریختن خون‌های پاک، میخ‌‌های دیگری را بر تابوت نابودی و محو زودهنگام خود کوبیده‌ باشند.

ما دانشگاهیان دانشگاه دامغان نیز همصدا با آزادیخواهان جهان، ضمن محکوم کردن این جنایات به ویژه اقدام اخیر خارج از چارچوب قوانین بین‌الملل این رژیم جعلی زیر چتر حمایت آمریکای جهانخوار و حامیان غربی‌اش و با تبریک و تسلیت آسمانی شدن جمعی از سرداران و همرزمان محور مقاومت، اعلام می‌داریم این هفته همزمان با روز جمعه پایانی ماه مبارک رمضان با حضوری شکوهمند در راهپیمایی روز جهانی قدس ۱۴۰۳ به پاسداشت ابتکار هوشمندانه و یادگار جاویدان امام امت، ضمن حمایت از حرکت آزادی‌بخش مردم مقاوم فلسطین و قدس شریف اولین قبله‌گاه مسلمین، بار دیگر فریاد وحدت آفرین و دشمن‌شکن نابودی اسرائیل غاصب و استکبار خونریز جهانی را سر خواهیم داد.

یقین داریم سابقه سیاه جنایات و اشغالگری‌های این رژیم جعلی در غصب، آواره‌سازی، تجاوز و کشتار بی‌رحمانه انسان‌های مظلوم و بی‌دفاع به ویژه زنان و کودکان غزه در سال‌های متمادی خصوصا پس از شکست مفتضحانه، سخت و جبران‌ناپذیر عملیات #طوفان_الاقصی، موج شدید کینه و نفرت جهانی را در میان امت اسلامی و ملت‌های بیدار جهان ایجاد کرده و امسال حضور یکپارچه و گسترده‌تر آنان به ویژه خیل عظیم مردم ایران اسلامی را پرشورتر از همیشه در پاک کردن صفحه جهان از رذالت و پستی ظالمین و غاصبین حقوق ملت و زمینه‌سازی تحقق وعده الهی در حاکمیت مستضعفین و بندگان صالح بر سرتاسر عالم با ظهور مهدی موعود(عج) منجی عالم بشریت شاهد خواهیم بود.

“وَ لَقَد کَتَبنا فِی الزَّبور مِن بَعدِ الذِّکر اَنَّ الاَرضُ یَرِثُها عِبادِی الصّالِحون”

قطعا آنان دور بینند و ما فرج و پیروزی را نزدیک و نزدیک‌تر؛ ان‌شاء‌الله
بیانیه  دانشگاه سیستان و بلوچستان در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق

دانشگاه سیستان و بلوچستان، با صدور بیانیه ای، جنایت رژیم صهیونسیتی در حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق و به شهادت رساندن هفت نفر از فرماندهان سپاه و مدافعان حرم را به شدت محکوم کرد

بسم الله الرحمن الرحیم
«إِنَّ اللَّهَ اشتَریمِنَ المُؤمِنینَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ یُقاتِلونَ فی سَبیلِ اللَّهِ فَیَقتُلونَ وَیُقتَلونَ…» (توبه/۱۱۱)
خداوند از مؤمنان، جانها و اموالشان را خریداری کرده، که (در برابرش) بهشت برای آنان باشد؛ (به این گونه که) در راه خدا پیکار می‌کنند، می‌کشند و کشته می‌شوند.
بار دیگر رژیم ددمنش و سفاک صهیونیستی در پی شکست‌های ترمیم ناپذیر خود در غزه قهرمان و مقاوم با حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق و نقض فاحش مقررات بین‌المللی، منجر به شهادت سرداران رشید اسلام «سرتیپ پاسدار محمد رضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدارمحمد هادی حاجی رحیمی» و چندین نفر از مستشاران نظامی و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران و نیروهای سوری شدند. شهادت این رزمندگان مجاهد و خستگی‌ناپذیر میدان‌های نبرد حق علیه باطل و سربازان مکتب اهل‌بیت علیهم السلام و نظام انقلاب اسلامی در روز شهادت مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه السلام قلوب مومنین را محزون و جریحه دار ساخت.
این حمله هوایی به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق مجددا نشان داد که این غده بدخیم سرطانی که این روزها منحوسیت، رذالت و دنائتش بیش از پیش بر جهانیان آشکار گشته است به هیچ یک از قوانین بین المللی پایبند نیست و برای رهایی از مرگ زودرس دست به هر جنایتی می‌زند.
طوفان الاقصی تا آزادی قدس شریف فاصله چندانی ندارد و دیگر حتی افکار عمومی هم برای رژیم نامشروعی که در سراشیبی سقوط قرار گرفته مهم نیست. جنایات غزه آینه تمام نمای چهره منفور رژیم صهیونیستی است. دیگر هیچ نقابی لوث این جنایتهای بزرگ را از این چهره کثیف نخواهد زدایید.
بدون شک پاداش این شهیدان والامقام در مجاهدت و تلاش خالصانه و صادقانه خود در دفاع از نظام انقلاب اسلامی و برقراری امنیت پایدار ایران اسلامی و پشتیبانی از جبهه مقاومت و مردم مظلوم فلسطین جز شهادت و همنشینی با مولای متقیان امیرالمومنین علی علیه السلام نبوده و رژیم تروریست و قاتل اسرائیل که با زیرپاگذاشتن همه قوانین انسانی و بین المللی به ویژه در فلسطین از روی خشم و استیصال دست به چنین جنایت بزدلانه ای زده است، بداند که به حول و قوه الهی تا نابودی آن بنابر وعده الهی چیزی نمانده است؛ «وَلِیُمَحِّصَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا وَیَمْحَقَ الْکَافِرِینَ» (آل عمران/۱۴۱).
دانشگاهیان دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن عرض تسلیت شهادت این عزیزان آسمانی به محضر حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه و نایب بر حقش حضرت امام خامنه‌ای حفظه الله و همه همرزمان و امت شهیدپرور ایران اسلامی، اعلام می‌دارد ما دانشگاهیان  سراسر کشور از هر تصمیم مقام معظم رهبری حفظه الله قاطعانه حمایت می‌کنیم و آمادگی خود را همچون گذشته برای هرگونه جانفشانی در راه مبارزه با رژیم منحوس صهیونیستی اعلام می‌داریم.
در پایان از درگاه حضرت احدیّت برای آن شهیدان والامقام رضوان و غفران الهی و همنشینی با انبیا و اولیاء الله و برای خانواده معظم و بازماندگان آنها صبر جمیل و پاداش وافر و ثبات قدم در تداوم راه شهیدان مسئلت می‌کنیم.

محکوم کردن جنایات رژیم غاصب اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران توسط رئیس دانشگاه شاهد

رئیس دانشگاه شاهد با تاکید بر اینکه رژیم غاصب اسرائیل باید نابود شود و باید بر وجود شیطانی آن پایان دهیم، گفت: حملات رژیم غاصب اسرائیل علیه کشور ما تا کنون با پاسخ شایسته مواجه نشد و جمله معروف «در زمان و مکان مناسب» دیگر برای ملت ایران راضی کننده نیست.

احمد چلداوی، ضمن محکوم کردن جنایات شب گذشته رژیم غاصب اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران در سوریه اظهار کرد: دشمنی این رژیم جعلی برای مردم ما روشن هست و در طول تاریخ نیز این دشمنی برای ما واضح شده و مبارزه با این رژیم اشغالگر را اسلام و قرآن بر عهده ما گذاشته است، این رژیم باید حتما نابود شود. رهبر انقلاب نیز بارها بر این امر تاکید فرمودند. بنابراین این رژیم در امتداد همان اهداف قبلی خود که دنبال بسط و گستره شیطانی خود در منطقه است، حملاتی را انجام می‌دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: مسئله ای که در خصوص حملات و اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه کشور ما وجود دارد، این است که این حملات متاسفانه تا کنون با پاسخ شایسته و درخور ایران مواجه نشد، واقعا علت آن را نمی دانم چیست. اما بالاخره ملت این بی پاسخی را در جنایت‌هایی نظیر شهادت حاج قاسم سلیمانی، سید رضی و غیره مشاهده کردند که اتفاق خاصی نیفتاد و جمله معروف در زمان و مکان مناسب دیگر جمله‌ای راضی کننده برای ملت ایران نیست.

رئیس دانشگاه شاهد تاکید کرد: آنچه را که مردم از مسئولان کشور می خواهند، این است که اجازه ندهند این رژیم مستبد در مراحل بعدی به خود کشور ما حمله کند و باید این جنایت ها در این مرحله ای که اتفاق افتاده است، متوقف شود. این امر نیز راه حلی جز پاسخ مناسب در حدی که خود این رژیم انجام داده است وجود ندارد. مثلا حمله به یکی از سفارت خانه ها در کشورهای اطراف اعم از آذربایجان، اردن و غیره می تواند از جمله این پاسخ ها باشد.

چلداوی خاطرنشان کرد: ما ملت ایران نیز باید مطالبات خود برای مبارزه با رژیم غاصب اسرائیل را از مسئولان کشور بالا ببریم و بهترین فرصت نیز روز قدس است که همه مردم به خیابان بیایم و از نظام مقدس مطالبه کنیم کار اسرائیل را یکسره کند و اجازه ندهیم به جنایت های خود در منطقه و کشتار مردم مظلوم غزه ادامه دهد.

وی یادآور شد: رژیم صهیونیستی در گذشته نیز ادعا کرد ایران مسئول همه اتفاقاتی است که با آن درگیر شده به تعبیر خود سر مار در ایران قرار دارد. بارها نیز تاکید کرد که به این کشور حمله می کنیم، این نوع اقدامات نشان دهنده این موضوع است که نتوانسته در داخل کشور خود با مردم مظلوم بی دفاع غزه مبارزه کند و به نتیجه مطلوب خود برسد و مرتب در اهداف خود شکست می خورد.

رئیس دانشگاه شاهد افزود: بنابراین این رژیم قصد دارد سطح درگیری های خود را به سطح بالاتری ببرد و اعلام کند ما با ایران درگیر هستیم نه با نیروهای نیابتی، اگر چه این اهداف خود را نیز اجرایی کرده است اگر ما این اعتقاد را داشته باشیم که نباید با این رژیم درگیر بشیم بدون شک در مرحله بعدی به تهران یا یکی از شهرهای ایران شلیک خواهد کرد.

رئیس دانشگاه شاهد گفت: به تعبیر حضرت امام(ره) اسرائیل یک غده سرطانی است و به تعبیر رهبری نیز موجودیت این رژیم در ظلم، فساد، تبعیض و سیطره است. بنابراین نمی تواند همزمان با ما وجود داشته باشد. ما نیز نباید وجود این کشور را تحمل کنیم. به همین جهت باید بر وجود شیطانی آن پایان دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه درگیری های رژیم غاصب با کشور ما ادامه دارد و مرتب این رژیم سطح درگیری با ایران را افزایش می دهد؛ به طوری که همه ما می دانیم عملیات کرمان نیز کار این رژیم بود و به اسم داعش عنوان کردند و مرتب به ما ضربه زدند، اگر چه ضربه های بزرگی نیز از نیروهای نیابتی ما خوردند؛ اما این نوع حمله به خاک کشور ما بی نظیر بوده است، باید جواب بی نظیر توسط خود ما داده شود تا امنیت کشور ما را زیر سئوال نبرد.

هیئت رئیسه دانشگاه ولایت حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه را محکوم کرد

بسم الله الرحمن الرحیم
مسلمانان باید تا نابودی کامل اسرائیل دست از مبارزه بر ندارند. امام خمینی (ره)

فرزندان غیور روح الله، آرمان مقدس دفاع از ملت مظلوم فلسطین را دهه هاست که مجدانه دنبال کرده‌اند و هر روز که از دوران این غده سرطانی در منطقه گذشته است، خباثت و جنایت این تروریسم دولتی بیش از پیش در پیش چشم جهانیان نمایان گشته است، تا جایی که امروز مسئله فلسطین در صدر مسائل نه تنها دنیای اسلام، بلکه در صدر مطالبات ملت‌های جهان است.
شهادت در راه آرمانهای انقلاب اسلامی افتخار است و مسیر آزادی قدس شریف از مکتب عاشورای حسینی می گذرد. شهادت سردار محمدرضا زاهدی و همرزمان شهید ایشان را در ادامه جنایات دهه‌های گذشته این رژیم منحوس و موقت صهیونیستی به محضر مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی تبریک و تسلیت عرض کرده و بر استمرار و پایداری در صراط مستقیم مقاومت تا آزادی قدس شریف تاکید می‌کنیم.
پیام تسلیت رئیس دانشگاه صنعتی قم در پی حادثه دردناک کنسولگری ایران در سوریه 

جلال رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم در پیامی ضمن محکومیت جنایت هولناک رژیم منحوس صهیونیستی در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، شهادت چند تن از فرماندهان سپاه پاسداران را به مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) و ملت شریف و شهید پرور ایران اسلامی تبریک و تسلیت گفت. متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله قاِصمِ الجَّبارینَ مُبیرِ الظّالِمینَ
انا لله و انا الیه راجعون
جنایت هولناک نیروی هوایی ارتش رژیم منحوس و جعلی اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق بسیار درد آور و شرم آور است. مردم آزاده ایران با قلب هایی آکنده از غم و اندوه جهت جنایات هولناک این رژیم منحوس که به کودکان هم رحم نمی کند،اعلام می دارد که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت زعامت مقام معظم رهبری امام خامنه ای انتقام سختی از این رژیم جعلی خواهد گرفت. اینجانب به نمایندگی از جامعه ولایت مدار صنعتی قم ،ضمن عرض تبریک و تسلیت به حضرت حجت (عج)،مقام عظمای ولایت، مراجع عظام و ملت شریف ایران، برای شهدای این حادثه دردناک علو درجات و برای مجروحان بهبودی کامل را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

محکوم کردن جنایات رژیم غاصب اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران توسط رئیس دانشگاه هنر شیراز

ستار خالدیان در پیامی جنایات رژیم غاصب اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران را محکوم کرد. متن پیام به شرح زیر است:
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ
_________________

ما بیدلان آشنا به جنونیم که در شرار شعله های شورانگیز ایمان، برای نوشیدن شراب ناب رستگاری در عالم قدس، مستانه قهقهه می زنیم. آنگاه در جذابیتی از جنس قُرب، می  ملکوت عند ربهم یرزقون را شهید نامش می نهیم و شهادت معنایش می کنیم
ما ققنوسان زاینده شهادتیم که شکوهمندانه با لاله ها و آلاله های سرخ، می میریم تا در ساحت ابدیت حقیقت  زنده  شویم و زنده بمانیم.
هان ای جلادان عالم و  قاتلان انسانیت، ما را به چنین مردن سرخ و‌گوارایی هرگز نترسانید؛ چون ما  هرگز نترسیده ام و  نخواهیم ترسید.
ماسروقامتان سبز و سترگ ایستادگی تا طلوع خورشید انتظاریم. آماده ایم و تا نای و نفس داریم، در درازنای تاریخ ایستادگی خواهیم کرد.
ما را با مقاومت، پیوندی دیرین از کوفه، کربلا، سربداران،‌رژیم ستم شاهی، مبارزه، انقلاب، جنگ تحمیلی و سازندگی است؛ پس، ایستادگی را زندگی کرده ایم؛
بنابراین، شهادت در نتیجه مقاومت در برابر ظالمان انسان کُش، روش مجاهدانه ماست؛ پس، ما را نترسانید که نخواهیم ترسید؛ چون سروقامتانیم که به بلندای جاودانگی ایستاده ایم؛ پس بدانید که شهادت، زایشی برای آزاده ایستادن است.
شهادت تعدادی از مجاهدان و سرداران سترگ  ایران اسلامی  در کشور سوریه، در حمله هوایی اخیر و دژخیمانه رژیم جنایتکار و ضدبشری صهیونیستی خبیث، درکنسولگری ایران به شهادت رسیده اند.
این جانب، ضمن محکوم کردن این شرارت که ادامه جنایت های قبلی این گرگان و درندگان عواطف انسانی است،  شهادت این کبوتران آسمانی را به محضر امام عصر (عج)، رهبرعزیز و فرزانه انقلاب اسلامی امام خامنه ای(مدظله العالی) ، خانواده های داغدارشان، دانشگاهیان و آزادگان جهان، تسلیت عرض می کنم.
بیانیه هیئت رئیسه دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) در محکومیت تهاجم جنون آمیز رژیم منحوس صهیونیستی به سرکنسولی ایران در دمشق و دعوت به حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس 

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند
روبه صفتان زشت خو را نکشند

گر عاشق صادقی ز کشتن مگریز
مردار بود هر آنکه او را نکشند

پیامبر گرامی اسلام (ص): «هرکس فریاد دادخواهی مظلومی را که از مسلمانان یاری می‌طلبد بشنود؛ اما به یـاری آن مظلـوم  برنخیزد، مسلمان نیست.»
امسال قدس، قبله اول مسلمانان بیش از هر زمان دیگر چشم انتظار یاری مسلمانان برای رهایی از چنگال کفتارصفتان اهریمن خوست. در حالی که دهه ها این سرزمین مقدس به دستان پلید صهیونیسم گرفتار آمده و مردم مظلوم فلسطین در درد و رنج تحمل گران جانان افراطی اسیر گشته اند، اینک با به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان بیگناه مردم مسلمان غزه و ویرانی های وحشیانه و گرسنگی و تشنگی کربلاگون تحمیلی صهیونیسم غاصب، فلسطین و روز قدس رنگ و بویی خونین تر و درد و رنجی عمیق تر به خود گرفته است، بر ماست که به مصداق این فرمان امیرالمومنین علی ع «کونا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً» پرشورتر و حماسی تر از گذشته در صحنه دفاع از مظلوم و زنده نگهداشتن روز بزرگداشت قدس به عنوان مساله اصلی جهان اسلام حضور داشته باشیم.

غزه برخلاف تصور استکبار جهانی، نماد مقاومت و پایداری برای امت اسلام و تمامی آزادیخواهان جهان  است؛ از این رو، به تعبیر امام خامنه ای
“امروز دفاع از فلسطین، دفاع از حقیقت است؛ حقیقتی بسیار گسترده‌تر از مسأله فلسطین. امروز مبارزه‌ با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار است، مبارزه با نظام سلطه است.”
اکنون که بیش از گذشته نقاب از چهره شیطانی صهیونیسم کنار رفته  و تشت رسوایی حامیان نادان آنها به صدا درآمده، جهانیان با چشمان وحشت زده می بینند که چگونه این رژیم کودک کش و سفاک با حمایت های  آمریکای جهان خوار در آستانه زوال تدریجی و تحقق وعده حق  از سرگیجه ناشی از سیلی  طوفان الاقصی و مقاومت بی نظیر مردم غزه در ورطه خطاهای محاسباتی، نابخردانه خود را به در و دیوار می کوبند و با بی اعتنایی به همه قواعد انسانی و دیپلماتیک به سرکنسولی جمهوری اسلامی ایران در سوریه هجوم آورده، باشد  که با شهادت یاران دیرین حاج قاسم  بر شکست اخلاقی، انسانی و نظامی خود از جبهه مقاومت حجاب افکنند در حالی که نمی دانند پنجه افکندن بر روی شیران بیشه تایید حکم نابودی خویش است:
اشتر چو هلاک خواست گشتن / آید به لب چه و لب چر
فارغ از آگاهی یا ناآگاهی این قوم متکبر اهریمن صفت از پیامدهای تعدی به ایران و محور مقاومت- که بی شک پایانش محو شدن از دفتر آینده تاریخ است – جای آن دارد ملت های آگاه، به این نظم سست بنیاد سازمان های حقوق بشر و شورای امنیت دل نبندند و میزان مشروعیت و صداقت دولت مردان خود را در نسبت مناسبات سیاسی و اقتصادی و نظامی با این رژیم نامشروع تاریخ بازخوانی کنند. اگر یکایک ملت های مسلمان و آزادیخواه به پاسداشت مسلمانی و مهر انسانیت حداقل همراهی خود را با ملت مظلوم فلسطین، اعلام انزجار کلامی و تحریم اقتصادی رژیم منحوس بدانند، به زودی شیرازه  ضحاک پیکر صهیونیسم و امپریالیسم وابسته بدان از هم می پاشد و به یقین بسی پیشتر به تحقق زمان وعده الهی- که حاکمیت مستضعفان و صالحان بر زمین خداوند است- نزدیک تر خواهیم شد.
دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) ضمن ایمان راسخ به تدابیر حکیمانه رهبری معظم انقلاب اسلامی و حکمت سیاسی ایشان در پیشبرد راهبردی جبهه مقاومت و مواجهه هوشمندانه با استکبار جهانی و همچنین اعتماد به فرماندهان شجاع میدانی در طراحی و اجرای عملیات نظامی و  به همت مردان دیپلماسی دولت مردمی؛ از امت اسلامی، ملت بزرگ ایران اسلامی و تمامی آزادیخواهان جهان دعوت می کند در راهپیمایی روز قدس  حضوری پرشور داشته باشند تا بار دیگر پیام مبارزه با خشونت و تروریسم دولتی، احترام به قوانین و معاهدات بین المللی و کرامت انسانی به تمام جهانیان مخابره شود و ضربه مهلک دیگری بر پیکر نحیف  رژیم اسرائیلی نواخته شود تا هرچه زودتر شاهد حذف این غده سرطانی از پهنه اجتماع بشری و سپهر سیاسی جهان معاصر باشیم.
و السلام علی من تبع الهدی
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در پیامی جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را محکوم کرد

در پی حمله موشکی رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از دیپلمات‌ها و مستشاران ایران در سوریه شد، حسین اکبری فرد رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در محکومیت این حمله موشکی، پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَالَّذِینَ هَاجَرُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ ثُمَّ قُتِلُوا أَوْ مَاتُوا لَیَرْزُقَنَّهُمُ اللَّهُ رِزْقًا حَسَنًا وَإِنَّ اللَّهَ لَهُوَ خَیْرُ الرَّازِقِینَ

از بدو پیدایش رژیم جعلی اسرائیل، هزاران انسان بی‌دفاع و بی‌گناه، پیش روی مجامع بین‌المللی با بی‌رحمی و نهایت قساوت، به دست نظامیان سفاک این رژیم منحوس به خاک و خون کشیده شده‌اند و متاسفانه در همه این سال‌ها، بسیاری از کشورهای عربی نیز با سکوتی مرگ‌آفرین، تنها نظاره‌گر این جنایات هولناک هستند.
اما به برکت دم مسیحایی و ندای روشنگر امام خمینی (ره)، جوانان غیرتمند و مومن، همچون ابابیل هر روز بر سر این سپاه ابرهه می‌کوبند و چون خاری درچشم اربابان خبیث این رژیم جعلی فرو می‌روند و آنها نیز می‌دانند که در برابر این موج توفنده توان مقاومت نداشته و سرانجام درهم خواند شکست و در گرداب ظلم و بیدادگری خود فرو خواهند رفت.
از این جهت است که برای بقای خود، دست به هر جنایتی می‌زنند و این‌بار در تجاوزی آشکار علاوه بر نقض حاکمیت کشور سوریه، با حمله موشکی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق در واقع به خاک جمهوری اسلامی ایران حمله نظامی نموده و با زیر پا گذاشتن همه قوانین و معاهدات بین‌المللی، در آستانه شب‌های قدر و همزمان با ایام شهادت مولی الموحدین حضرت امام علی (ع) دستان خود را به خون فرزندان غیور ملت ایران آغشته نمودند.
اینجانب به نمایندگی از جامعه دانشگاهی شهید باهنر کرمان و در جوار مرقد سید شهدای مقاومت، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، حمله موشکی به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم نموده و این اطمینان را دارم که به زودی، ایادی شوم و بی‌رحم این رژیم خبیث به دست مجاهدان فی سبیل الله مجازات می‌شوند و با پاسخی جدی و محکم، در زمان و مکانی مناسب، از سوی سپاه اسلام، از انجام این جنایت و امثال آن پشیمان خواهند شد.
لذا بدینوسیله ضمن عرض تبریک و تسلیت به پیشگاه امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، خانواده معظم شهدا و مجروحین و ملت شریف ایران، برای شهدای این حادثه دردناک، علو درجات و برای مجروحان، بهبودی کامل را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
بیانیه  مجتمع آموزش عالی تربت‌جام در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق
روز جهانی قدس، روز اعلام مخالفت امت اسلامی با ظلم و بی‌عدالتی صهیونیست‌ها و حامیان‌شان است.
مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)

مجتمع آموزش عالی تربت‌جام در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی، شهادت سرداران رشید جبهه مقاومت، سرتیپ زاهدی و سرتیپ حاج‌رحیمی و یاران باوفایشان، را به محضر حضرت ولی عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف و مقام معظم رهبری تبریک و تسلیت گفتند.

متن بیانیه بدین صورت است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

《مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا》
◇در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.◇
– سوره‌ی احزاب آیه‌ی ۲۳ –
رژیم نامشروع صهیونیست با جنایات ضد انسانی خود که طی ماه‌های اخیر سبب به شهادت رسیدن هزاران نفر از مردم مظلوم غزه شد، جنایات خود را گسترش داد و با انفجار و کشتار شوکه‌کننده و جنایت در بیمارستان شفای غزه، این بار با حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه که خلاف قوانین و معاهدات بین‌المللی است، جمعی از سرداران و مستشاران نظامی کشورمان را به شهادت رساندند.
با محکومیت این اقدامات وحشیانه و ددمنشانه رژیم کودک‌کش صهیونیستی  و تبریک و تسلیت شهادت این دو سردار سرافراز جبهه مقاومت و افسران همراهشان، در روز شهادت مولای متقیان امیرالمؤمنین حضرت علی علیه‌السلام، به محضر حضرت ولی عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف و فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، از همه دانشگاهیان، جوانان و سایر اقشار مردم شریف تربت‌جام دعوت می‌کنیم تا در راهپیمایی روز جهانی قدس در روز جمعه ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ مصادف با ۲۵ رمضان ۱۴۴۵، که امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸، روز قدس را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین دانست، شرکت کنند و با حضور خود، اعتراض و انزجار خود را به اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی اعلام نمایند.

دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در سوریه محکوم کردند

دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی با صدور بیانیه‌ای، جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در سوریه و شهادت جمعی از مدافعان حرم محکوم کرده و به حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس تاکید کردند.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ
«ﻭ ﻫﺮﮔﺰ ﮔﻤﺎﻥ ﻣﺒﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﺧﺪﺍ ﻛﺸﺘﻪ ﺷﺪﻧﺪ ﻣﺮﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ، ﺑﻠﻜﻪ ﺯﻧﺪﻩ‌ﺍﻧﺪ ﻭ ﻧﺰﺩ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺷﺎﻥ ﺭﻭﺯﻱ ﺩﺍﺩﻩ می‌شوند.»
رژیم صهیونیستی با این اقدام جنایتکارانه و ضد حقوق بشر خود بار دیگر استیصال و درماندگی خود را به جهانیان اعلام کرد و نشان داد که قدرت رویایی با نیروهای مقاومت در منطقه را ندارد.
تعرض به محل سفارت و کنسولگری کشورها به معنای تعرض به خاک آن کشور بوده و رژیم صهیونیسم بداند که با این اقدام اخیر و حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان عالی رتبه مدافع حرم و مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران در سوریه، آن هم در ماه مبارک رمضان و همزمان با سالروز شهادت مولای متقیان امیرالمومنین حضرت امام علی(ع)، قطعا با پاسخی کوبنده از سوی جمهوری اسلامی ایران روبرو خواهد شد.
از این روز ما دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی بار دیگر با ولی و مولای خود مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدرمان میثاقی تازه کرده و این اقدام نابخردانه رژیم منحوس و غاصب صهیونیستی را محکوم می‌کنیم و قاطعانه اعلام می‌کنیم در سنگر علم و دانش همواره پشتیبان مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، نیروهای نظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدافعان حرم، جبهه مقاومت و مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران در سوریه و سایر کشورها هستیم و در خصوص انتقام قاطع و دندان‌شکن از این رژیم جعلی گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستیم.
همچنین ما دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی اعلام می‌داریم در لبیک به فرمان تاریخی امام خمینی(ره) نیز همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز قدس با حضوری پرشورتر از همیشه مشت محکمی بر دهان دشمنان ایران اسلامی به ویژه آمریکای جنایتکار و اسرائیل غارتگر کودک‌کش خواهیم کوبید و بار دیگر حقانیت مظلومان جهان و حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به گوش جهانیان خواهیم رساند.
بیانیه دانشگاه صنعتی شریف در محکومیت حمله به کنسولگری ایران در دمشق

دانشگاه صنعتی شریف با صدور بیانیه‌ای حمله  رژیم سفاک صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را محکوم کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ لَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ
و هرگز گمان مبر آنان که در راه خدا کشته شدند، مرده‌اند؛ بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.
آل عمران-۱۶۹

رژیم ددمنش و سفاک صهیونیستی در پی ناکامی خود در برابر ایستادگی جبهه دلیر مقاومت و مردم سرافراز فلسطین، با هدف قراردادن ساختمان کنسولگری ایران در سوریه و شهادت سرداران رشید اسلام «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی»، «سرتیپ پاسدار محمد هادی حاجی رحیمی» و تعدادی از همراهانشان، بار دیگر استیصال و ناتوانی خود را نشان داد.
این جنایت هولناک همزمان با روز شهادت مولی‌الموحدین امیرالمومنین علی (ع)، قلوب مومنین را متاثر و جریحه‌دار کرد. بی‌شک این تجاوز آشکار و ناجونمردانه که موجب برانگیختن خشم و انزجار ملت شریف ایران شده است بی‌پاسخ نخواهد ماند و  با تاکید قاطع مقام معظم رهبری قطعا عواقب و تبعات پشیمان‌کننده‌ای برای رژیم اشغالگر صهیونیست به‌همراه خواهد داشت.
دانشگاه صنعتی شریف به پشتوانه خانواده بزرگش اعم از استاد، کارمند، دانشجو و دانش‌آموخته، ضمن محکوم‌کردن این جنایت و ادای احترام به مقام والای شهدای این حمله تروریستی، مصیبت وارده را به خانواده های معظم شهدا تبریک و تسلیت گفته، برای شهدای گرانقدر علو درجات، برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نماید.
محکومیت حمله تروریستی رژیم اشغالگر صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه توسط دانشگاهیان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

متن پیام محکومیت حمله تروریستی رژیم اشغالگر صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه توسط دانشگاهیان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به شرح زیر است:

حمله تروریستی رژیم اشغالگر صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه که باعث شهادت تعدادی از سرداران و افسران میهن عزیزمان شد، اندوهی بزرگ را بر قلب مردم صبور ایران نشاند.

اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، ضمن محکومیت اقدام تجاوزکارانه رژیم اشغالگر صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه و نقض آشکار مقررات بین‌المللی، با عرض تسلیت و تعزیت به خانواده این سرداران و افسران شهید و مردم شریف ایران، برای بازماندگان، صبر و شکیبایی از درگاه خداوند منان خواستارند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا