قرار گرفتن رشته MBBS علوم پزشکی همدان در فهرست جهانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از قرار گرفتن رشته MBBS دانشگاه علوم پزشکی همدان در فهرست جهانی دانشکده‌های پزشکی (World Directory of Medical Schools) خبر داد.

دکتر محمد مهدی مجذوبی با اعلام این خبر اظهار کرد: فهرست جهانی دانشگاههای علوم پزشکی که با نام دایرکتوری جهانی معرفی شده است، همه دانشکده‌های پزشکی جهان را با اطلاعات دقیق، به روز و جامع فهرست می کند.

وی تصریح کرد: فهرست جهانی “دانشکده پزشکی” را به عنوان یک موسسه آموزشی تعریف می‌کند که یک برنامه آموزشی کامل را ارائه می‌دهد و مجاز به صدور یک مدرک پزشکی اولیه می شود. یعنی مدرکی که به دارنده آن اجازه می دهد تا مجوز فعالیت به عنوان پزشک را دریافت کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: این فهرست شامل اطلاعات کلی در مورد دانشکده های پزشکی، اطلاعات تماس آنها، وابستگی‌های شناخته شده، و جزئیات برنامه درسی و ثبت نام است.

وی افزود: در مواردی که این موضوع صراحتاً در وب‌سایت دایرکتوری جهانی فهرست شود، نشان دهنده به رسمیت شناختن، اعتبار یا تأیید توسط فهرست جهانی است.

دکتر مجذوبی بیان کرد: قبلتر رشته پزشکی (MD ) دانشگاه علوم پزشکی همدان در این فهرست قرارگرفته و اینک با پیگیری و ارائه مجوز و مستندات مربوطه از سوی معاونت بین الملل دانشگاه خوشبختانه رشته MBBS نیز در این فهرست جهانی قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به افزایش ظرفیت‌های پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه عنوان کرد: اخذ این مجوز موجب جذب و ماندگاری بیشتر دانشجویان MBBS در دانشگاه علوم پزشکی همدان خواهد شد.

 

گزارش: فاطمه عزیزی هرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا