پایان جشنواره ملی نوآوری برتر با معرفی ۲۷ شرکت برگزیده

هشتمین جشنواره نوآوری برتر ایرانی در سال ۱۴۰۲ با معرفی ۳۶ محصول برتر از شرکت‌های برگزیده در دانشگاه صنعتی شریف به کار خود پایان داد.

به گزارش سیناپرس از  روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، آیین اختتامیه هشتمین جشنواره نوآوری برتر ایرانی 1402 با حضور  سید عباس موسوی رئیس دانشگاه صنعتی شریف و به میزبانی دفتر توسعه فناوری و نوآوری دانشگاه در سالن جابربن حیان برگزار شد.

در ابتدای این برنامه، پنل تخصصی با حضور سید محمد موسوی معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت، محمد مجید فولادگر معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت و علی ملکی رئیس کمیته علمی برگزار شد که در آن به موضوع سیاست‌ گذاری نوآوری در صنعت پرداخته شد.

در ادامه این مراسم محمد صادق خیاطیان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی طی سخنانی با موضوع سرمایه‌گذاری و نوآوری گفت: نوآوری مهم‌ترین و محوری‌ترین موضوع رقابت بین کشورها است و جایی رقابت معنا پیدا می‌کند که نوآوری ظهور کند.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته کشورهای منطقه صرفا تک محصولی بودند افزود: امروزه اغلب کشورها به نوآوری با عنوان یک اصل و ضرورت اجتناب ناپذیر روی آورده‌اند و ظرفیت توسعه اقتصادی خود را به واسطه نوآوری بالا برده‌اند.

خیاطیان با اشاره به اهمیت نیروی کار انسانی به عنوان وجه اشتراک همه ارکان اقتصاد دانش بنیان گفت: ما ظرفیت خوبی در بحث نیروی انسانی نوآور و کارآمد در کشور داریم که لازم است به خوبی از این پتانسیل استفاده کنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در ادامه گفت: دولت موظف است اقلیم مناسب نوآوری را در کشور فراهم کند و بر اساس گزارش‌های بین‌المللی خوشبختانه ایران وضعیت رو به بهبودی را در این زمینه داشته است.

وی در ادامه با اشاره به تصویب قانون اقتصاد دانش بنیان در سال 1389 در کشور گفت: خوشبختانه با بازنگری این قانون در یک دهه فعالیت سر انجام در سال 1401 قانون جهش دانش بنیان به تصویب رسید که  این قانون با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاری زمینه رشد و شکوفایی شرکت‌های بزرگ و کوچک در کشور شد.

در ادامه آیین اختتامیه هشتمین جشنواره نوآوری برتر ایرانی از 27 شرکت با 36 محصول برتر در حوزه نوآوری تقدیر شد.

در این مراسم از شرکت فولاد هرمزگان، شرکت توسعه آهن و فولاد گل گوهر، کویر تایر، فولاد خوزستان، بیمه دی، پتروشیمی جم پیلن، پالایش و گاز بید بلند خلیج فارس، تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات ملل، پلیمر آریا ساسول، ایران خوردرو خراسان، ساپکو، فجر انرژی خلیج فارس، پتروشیمی شیراز، بانک پاسارگاد، پتروشیمی جم، شرکت موتوژن، مجتمع مس شهر بابک، شرکت نوآوران لوتوس پیروزی، گروه صنعتی تراکتور سازی ایران، شرکت مگاموتور، خدمات هوشمند همراه لوتوس، پتروشمی اروند، نفت ایرونول، ایرانسل، بانک تجارت، داده ورزی سداد و ذوب اهن اصفهان، برای ارائه 36  محصول برتر و نوآور در سال 1402 با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.

گفتنی است در حاشیه این رویداد 27 شرکت نوآور محصولات خود را برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشتند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا