رفع مشکل ناشی از سهامداری یا حضور اعضای هیئت علمی در هیئت مدیره شرکت‌ها در روند صدور گواهی‌ تشخیص صلاحیت

در پی مکاتبه معاون علمی رئیس‌جمهور با رئیس سازمان برنامه و بودجه، مشکل صدور گواهینامه های درخواستی شرکتهای دانش بنیانی که اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، سهامدار یا عضو هیئت مدیره آنها هستند بر طرف شد.

به گزارش سیناپرس از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، روح‌الله دهقانی در این نامه به مشکل برخی شرکتهای دانش بنیان اشاره کرده بود که در مراجعه به واحدهای حقوقی و تشخیص صلاحیت و رتبه بندی در سازمان برنامه و بودجه، مشمول قانون منع مداخله کارکنان دولت تلقی شده و درخواست صدور گواهینامه های آنها بلااثر مانده بود.

در این نامه ااشره شده بود که براساس ماده (6) آیین نامه اجرایی بند (ب) ماده (1) قانون جهش تولید دانش بنیان مصوب هیئت وزیران، به منظور به کارگیری ظرفیت پژوهشی اعضای هیئت علمی در تولید اقلام راهبردی و محصولات دانش بنیان، دستگاه های اجرایی می توانند در راستای فعالیت های دانش بنیان با شرکتهایی که اعضای هیئت علمی، سهامدار و عضو هیئت مدیره آنها هستند قرارداد امضا کنند و این شرکت‌ها، مشمول ممنوعیت‌های موضوع بند (ب) ماده (19) آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران و تبصره (2) بند (ب) ماده 6 آیین نامه تشخیص صلاحیت مشاوران نیستند.

در این نامه درخواست شده بود به منظور تسریع در صدور گواهینامه های درخواستی این قبیل شرکت‌های دانش بنیان به ویژه در زمینه تشخیص صلاحیت پیمانکاری و مشاوره، تمهیدات لازم پیش بینی شود. همچنین حسب مورد آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه جهت اجرای آیین‌نامه اجرایی بند (ب) ماده (1) قانون جهش تولید دانش بنیان، بازنگری و به ادارات کل و سایر دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ شود.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا