پیشتازی دانشگاه حکیم سبزواری در فعالیت‌های فرهنگی

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه حکیم سبزواری، که در شهر پرقدمت و تاریخی سبزوار واقع شده است، در دوره‌های مختلف جلودار فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در حوزه آموزش عالی بوده است.

عبدالحسین کلانتری روز سه شنبه در نشست شورای دانشگاه حکیم سبزواری که در تالار همایش های بین المللی بیهقی آن برگزار شد، از این دانشگاه به عنوان مرکزی خوش‌سابقه و زبانزد در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی یاد کرد.

وی اظهار کرد: دانشگاه حکیم سبزورای یک زیست بوم فرهنگی و اجتماعی خوب را در کنار حوزه‌های پژوهش، فناوری و آموزش رقم زده است و همین امر موجب شده است که یک محیط جذاب برای دانشجویان فراهم شود.

معاون وزیر علوم افزود: هم اکنون دانشگاه حکیم سبزواری به سبب فعالیت های خوب تشکل‌های اسلامی، انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی و اجتماعی مجموعه‌ای اجتماعی پرنشاط و فرهنگی است و دانشجویان این دانشگاه همواره در رویدادهای ملی دانشجویی مانند جشنواره حرکت و رویش جزو مقام آوران بوده اند.

کلانتری ابراز امیدواری کرد که با توجه به این سابقه خوب فرهنگی و قرار گرفتن در موقعیت تمدنی ویژه، دانشگاه حکیم سبزواری بتواند همچون گذشته در حوزه‌های مختلف آموزش عالی جلوداری کند.

دانشگاه حکیم سبزواری جزو ۲۲ دانشگاه محور در کشور است که با حدود ۹ هزار دانشجو، دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا