نظارت بر بی خطر سازی زباله های بیمارستانی یک اولویت است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز از بررسی وضعیت زیست محیطی بیمارستان های شیراز خبر داد و گفت: نظارت بر بی خطر سازی زباله های بیمارستانی در شیراز یک اولویت است، ما از همه ابزارهای قانونی در این عرصه بهره گیری می کنیم.

رییس و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز، امروز 15 بهمن ماه، از کلیه قسمت های مدیریت پساب و پسماند، فرآیند کار دستگاه بی خطر سازی پسماندهای بیمارستانی، تفکیک زباله های بیمارستانی، جایگاه موقت پسماندهای عادی، عفونی و شیمیایی و بخش های مختلف و بخش اورژانس بیمارستان های شیراز بازدید کردند.

در این بازدید که از بیمارستان های مادر و کودک غدیر، فرهمندفر، اردیبهشت و قلب کوثر انجام شد، عملکرد زیست محیطی این مراکز بیمارستانی مورد ارزیابی قرار گرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز روند فعالیت این مراکز را در زمینه امحاء زباله های بیمارستانی و مدیریت پساب را مثبت ارزیابی کرد و بررسی وضعیت بهداشتی و زیست محیطی مراکز درمانی را در همه شرایط و زمان ها امری مهم دانست.

کامران اسلاملو اظهار داشت: بر اساس قانون مدیریت پسماند، مسئولیت مدیریت اجرایی پسماندها به عهده تولید کننده است یعنی این مراکز بیمارستانی یا هر مرکز درمانی دیگر در خصوص تولید پسماندها مسئول است و بی خطر سازی پسماندهای عفونی و شیمیایی یک اقدامی است که در تمامی بیمارستان های سطح شیراز انجام می شود .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز خاطر نشان کرد: خوشبختانه علی رغم وجود حجم بالای زباله های عفونی و عادی در این مراکز ، انجام فعالیت های مرتبط با فرآیند جمع آوری، بی خطر سازی و دفع آنها مطابق با استانداردهای زیست محیطی در حال انجام می باشد و طی قرارداد با سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز زباله ها به صورت روزانه به سایت دفن برمشور منتقل می شود.

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، وی همچنین به مطلوب بودن نحوه مدیریت پسماندها و پساب و دفع بهداشتی آنها اشاره کرد و افزود: کلیه موارد و الزامات زیست محیطی مربوطه و استمرار فعالیت رضایت بخش صورت گرفته نیز طی جلسه ایی که با ریاست این مراکز برگزار شد، یادآوری و مورد تاکید قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا