منطقه گله‌دار مقصد گردشگری زمستانه شود

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی فارس گفت: منطقه گله‌دار، در شهرستان مهر به‌واسطه امکانات وزیر ساخت‌های ایجادشده در طول دوران نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌تواند یک منطقه ویژه گردشگری زمستانه شود.

محمد ثابت اقلیدی امروز، ۱۴ بهمن در سفر به شهرستان‌ مهر و در جمع مدیران و مسئولان شهر گله‌دار با بیان اینکه سال‌ها است شاهد شکل‌گیری زیرساخت‌هایی مناسبی در این خطه از جنوب کشور بوده‌ایم، افزود: امروز یکی از افتخارات کشور و نظام زیرساخت‌هایی است که در این منطقه شکل‌گرفته و زمینه را برای توسعه گردشگری فراهم آورده است.

او افزود : شهر گله‌دار به لحاظ کشاورزی غنی است و سرسبزی منطقه به‌ویژه در فصل زمستان می‌تواند خود یک منظر زیباشناختی که از ارکان مهم گردشگری است به وجود آورد و این منطقه را پذیرای خیل زیادی از گردشگران و تفریح گاهی برای مهندسان و کارگران فنی کنید که در مجتمع‌های صنعتی پیرامون جذب کارشده‌اند.

ثابت اقلیدی ادامه داد: در اقتصاد گردشگری باید به بحث ماندگاری مسافر توجه شود و این موضوع تنها باوجود جاذبه تحقق می‌یابد.

او خودکفایی در تولید را موجب ضریب تکاثری در گردشگری دانست و گفت: وجود جاذبه‌های تاریخی در شهرستان، چشم‌اندازهای طبیعی، نخلستان‌ها، صنایع‌دستی و سوغات عواملی هستند که نیازهای مختلف گردشگر را در شهرستان برطرف می‌کنند که باید موردتوجه قرار گیرند.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی فارس، ثابت اقلیدی مردم گله‌دار را در امور خیریه پیشگام دانست و افزود: امروز خیرین باید برحسب نیاز به امور خیر بپردازند که یکی از مصادیق مهم آن توجه به حفظ و مرمت آثار تاریخی و درنتیجه توسعه صنعت گردشگری است که می‌تواند اشتغال فراوانی برای جوانان ایجاد کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا