استقبال کتابخانه‌های عمومی فارس از دهه فجر با ۱۳۵۰ برنامه

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با تشریح برنامه های ویژه دهه مبارک فجر در مجموعه کتابخانه های عمومی استان عنوان کرد: بیش از 1350 برنامه ترویجی فرهنگی آموزشی در سطح کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار خواهد شد.

محمدحسین فیروزی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس امروز 14 بهمن ماه ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر از برنامه ریزی کتابخانه های عمومی فارس برای گرامیداشت این ایام خبر داد و گفت: بیش از 1350 برنامه ترویجی و فرهنگی به همت مجموعه کتابخانه های عمومی استان برنامه ریزی شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به بهره برداری از یک کتابخانه در فارس افزود: همزمان با دهه مبارک فجر کتابخانه عمومی «امیر دریادار حبیب الله سیاری» شهر فاقد کتابخانه نوبندگان شهرستان فسا به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه«ایران 20؛ داده پژوهی چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران» اشاره و خاطرنشان کرد: به مناسبت دهه مبارک فجر سه برنامه از سلسله برنامه های اردوی کتابخوانی عشایر فارس در شهرستان های جهرم، سروستان و قیروکارزین اجرا می شود.

فیروزی افزود: پویش کتابخوانی با موضوع قهرمان ملی با محوریت کتاب «قهرمان سلیمانی» روایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از زندگی، مجاهدت‌ها و حادثه شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز به همت اداره کل کتابخانه های عمومی فارس در حال برگزاری است و مهلت ارسال آثار تا سی‌ام بهمن ۱۴۰۲ است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس همچنین از آذین بندی و برگزاری جشن پیروزی انقلاب در کتابخانه ها خبر داد و گفت: عضویت رایگان و بخشودگی جرائم دیرکرد از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه در کتابخانه های عمومی فارس اجرا می شود. علاقه‌مندان برای عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی، می توانند با مراجعه حضوری به کتابخانه های استان یا پرتال کتابخانه های عمومی به نشانی samanpl.ir ضمن دریافت کد تخفیف به عضویت در کتابخانه های عمومی اقدام کنند.

فیروزی در ادامه به برنامه های کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: کتابخانه های فارس در ایام دهه مبارک فجر میزبان بیش از 1350 برنامه فرهنگی و ترویجی هستند. برگزاری سلسله نشست های معرفی و نقد کتاب و خاطره گویی، تکریم مقام شهدا و خانواده شهیدان، برنامه ویژه کودکان، مسابقات کتابخوانی، نشست های کتابخوان، نمایشگاه کتاب و خاطره نگاری انقلاب، نشست های نمایشنامه خوانی، روایت گری انقلاب، نقد و بررسی کتاب، بازدید و… از برنامه های کتابخانه های عمومی فارس در این ایام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا