دانشگاه علم و فرهنگ، میزبان بزرگترین همایش مهندسی ساخت و تولید

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و فرهنگ از میزبانی این دانشگاه در برگزاری بزرگترین همایش ملی و بین‌المللی مهندسی ساخت و تولید خبر داد و گفت: مخاطبین این همایش جامعه مهندسی مکانیک در تمامی گرایش‌ها، استادان، کارشناسان و متخصصان صنعت، می توانند مقالات، ایده‌ها و طرح‌های خود را به این همایش ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، علی سعداله، دبیر بیستمین همایش ملی و نهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ساخت و تولید در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، ضمن بیان این مطلب با بیان اینکه بیستمین همایش ملی و نهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ساخت و تولید امسال با حمایت جهاد دانشگاهی و به میزبانی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود، گفت: این کنفرانس در حوزه ساخت و تولید، بسیار وزین بوده و به لحاظ کیفیت مقالات ارسال شده و تعداد دفعات برگزاری از اعتبار بالایی در کشور برخوردار است.

دبیر بیستمین همایش ملی و نهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ساخت و تولید افزود: محورهای این همایش با توجه به نیازسنجی‌های انجام شده از بازار و صنعت تهیه شده است که می‌توان از جمله محورهای مهم این همایش به هوش مصنوعی در ساخت و تولید، روش‌های شکل‌دهی، طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر، مکاترونیک، رباتیک و اتوماسیون در تولید، رویکردهای نوین در ساخت و تولید و ساخت و تولید مواد مرکب، پلاستیک‌ها و لاستیک‌ها اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: مهندسی ساخت و تولید یکی از گرایش‌های اصلی رشته مهندسی مکانیک بوده و وجود این رشته در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است. دانش‌آموختگان این رشته با تکیه بر دانش کسب شده از مبانی مهندسی مکانیک، قادر به ساخت و تولید محصولات متنوع در صنعت هستند. در واقع در سبد تخصصی این گرایش، دروسی از رشته‌های مهندسی برق، مهندسی صنایع و مهندسی مواد وجود دارد که این امر منجر به مهارت همه جانبه دانش‌آموختگان این رشته است.

سعداله در خصوص مخاطبان هدف این همایش ملی و کنفرانس بین‌المللی، گفت: مخاطبین این همایش جامعه مهندسی مکانیک در تمامی گرایش‌ها، استادان، کارشناسان و متخصصان صنعت هستند که می‌توانند مقالات، ایده‌ها و طرح‌های خود را به این همایش ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: در کنار این رویداد مهم علمی در کشور، نمایشگاه و کارگاه‌های جانبی در نظر گرفته شده است تا صنایع مختلف و وابسته به مهندسی ساخت و تولید بتوانند به معرفی و عرضه خدمات فنی و مهندسی خود بپردازند.

به گفته دبیر بیستمین همایش ملی و نهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ساخت و تولید، تعاملات دانشجویان با صنعت، تقویت ارتباطات استادان دانشگاه و اعضای هیئت علمی با صنعت، امکان جذب و اشتغال دانش‌آموختگان رشته مهندسی مکانیک و فعال کردن واحدهای ارتباط با صنعت دانشگاه با صنعت از جمله دستاوردها و خروجی‌های این همایش ملی و بین‌المللی محسوب می‌شوند. در واقع، برگزاری چنین رویدادهایی از سوی دانشگاه با بسترسازی مناسب، خلاء بین صنعت، جامعه علمی و دانشگاهی را پر کرده و به عنوان حلقه واسطه (حلقه مفقوده) عمل می‌کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و فرهنگ درباره مقالات ارسال شده به بیستمین همایش ملی مهندسی ساخت و تولید خاطرنشان کرد: در دوره‌های قبل بالغ بر ۲۰۰ مقاله از ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس، چین، هند و خاورمیانه داشتیم که امسال نیز انتظار می‌رود این اتفاق رخ داده و مقالات خوبی را در مرحله داوری داشته باشیم.

دبیر نهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ساخت و تولید در خصوص داوری مقالات افزود: بعد از داوری مقالات، برترین‌ها انتخاب خواهند شد و با توجه به اقداماتی که برای اخذ مجوزهای لازم انجام شده و مکاتبات انجام شده با انتشارات اشپرینگر، مقالات منتخب در مجله “Springer Series in Advanced Manufacturing” درقالب کتابی به زبان انگلیسی منتشر می‌شود.

سعداله با اشاره به موقعیت مکانی دانشگاه علم و فرهنگ و موقعیت و تمرکز صنعت در غرب تهران، عنوان کرد: با توجه به شرایط و موقعیت مکانی دانشگاه انتظار می‌رود، استقبال خوبی از سوی صنعت از این همایش شود.

همچنین دانشگاه‌هایی از جمله علم و صنعت، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، بیرجند و اراک نیز از جمله حامیان علمی و معنوی این همایش هستند.

بر اساس گزارش ایسنا، دبیرخانه بیستمین همایش ملی و نهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ساخت و تولید نیز آماده دریافت مقالات علاقه‌مندان به این حوزه بوده و مهلت ارسال مقالات تا ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ تمدید شده است.

همچنین، برای جانمایی غرفه‌ها و رزرو از سوی صنعت، از ۱۵ تا ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ فرصت ثبت‌نام وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا