فراخوان طراحی و توسعه سامانه بصری‌ سازی

ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دیجیتال اعلام کرد

فراخوان «طراحی و توسعه سامانه بصری‌سازی» به همت ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دیجیتال اعلام شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، هدف از این فراخوان، پاسخگویی به نیازهای فناورانه استانداری هرمزگان و دیگر استانداری های کشور و حمایت از شرکت های توانمند در حوزه «طراحی و توسعه سامانه بصری‌سازی» برای تامین این نیازمندی ها است.

مخاطب این فراخوان، تمام شرکت‌های توانمند در زمینه توسعه محصولات نرم‌افزاری قدرتمند برای بصری‌سازی انواع اطلاعات و تحلیل‌ها هستند.

محصول نرم افزاری موردنظر جهت بصری سازی انواع اطلاعات و تحلیلها استفاده می‌شود. در این محصول بایستی امکان اتصال به منابع مختلف داده‌ها و پایگاههای داده داخلی و خارجی برای کاربر فراهم باشد و کاربر بتواند در تعامل با داده‌ها و اطلاعات از طریق رابط کاربری کاربرپسند و مدرن، با استفاده از انواع نمودارها، نقشه‌ها، گراف‌ها و المان‌های بصری به سرعت و آسانی داده‌ها را تحلیل کرده و به تصویر بکشد. لازم است امکان تحلیل دقیق و جامع اطلاعات به واسطه لایه نشانی داده‌ها روی نقشه‌ها و قابلیت اعمال فیلترها و تحلیل‌های همزمان چندین داده در اختیار کاربران قرار گیرد.

همچنین کاربر به انواع گزارش‌ها از طریق اعمال انواع فیلترها و محدودیتها روی دادهها و اطلاعات دسترسی داشته باشد. سامانه باید این قابلیت را داشته باشد که سناریوها و مدل‌های گوناگون را ارائه داده و بستر مقایسه نتایج شبیه‌سازی‌ها را فراهم کند. همچنین لازم است امکان ترسیم گرافیک سه بعدی سناریوها بر اساس اطلاعات و قابلیت نمایش دینامیک اطلاعات در چارچوب‌های زمانی مختلف وجود داشته باشد تا کاربران بتوانند به یک تحلیل جامع و دقیق دست یابند. با توجه به کارکردهای نهایی سامانه مبنی بر به اشتراک‌گذاری در سطح کشور، سامانه موردنظر بایستی امنیت بالا و حفاظت از اطلاعات حساس را تضمین کند.

اطلاعات تکمیلی در رابطه با قابلیت‌های سامانه، خروجی‌های مورد انتظار، مستندات و مدارک لازم برای ارسال، معیارهای ارزیابی و دیگر اطلاعات موردنیاز در فایل پیوست موجود است.

علاقه مندان می‌توانند طرح خود را در قالب یک فایل فشرده حداکثر تا تاریخ 25 بهمن ماه 1402 به ایمیل itgroup@isti.ir ارسال و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 83531013 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا