رکورد جوجه ریزی در همدان شکسته شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان از انجام بی‌سابقه جوجه‌ریزی در استان طی دی ماه خبر داد و گفت: چهار میلیون و ۴۸ هزار و ۴۳۰ قطعه جوجه‌ریزی در دی ماه انجام شده به طوری که این رقم طی سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است.

رضا بهراملو با اشاره به میزان جوجه‌ریزی در دی ماه سال جاری اظهار کرد: چهار میلیون و ۴۸ هزار و ۴۳۰ قطعه جوجه‌ریزی در دی ماه انجام شده که این رقم در طول سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی از تحقق ۱۳۴ درصدی جوجه‌ریزی طی دی ماه خبر داد و افزود: این میزان جوجه‌ریزی در ۱۵۶ واحد مرغداری استان انجام شده است.

بهراملو خاطرنشان کرد: طبق برش شهرستانی کبودراهنگ، نهاوند و اسدآباد بیشترین میزان جوجه‌ریزی در استان را داشتند به نحوی که کبودراهنگ با ۲۳۹ درصد تحقق در صدر شهرستان‌ها قرار دارد.

وی همچنین گفت: جوجه‌ریزی با این حجم، رکورد استان را نسبت به سال‌های قبل شکسته به طوری که این میزان در تاریخ جوجه‌ریزی استان انجام نشده بود.

بهراملو با تاکید بر اینکه تحقق این رقم بی‌سابقه مرهون تعامل سازنده بین تولیدکنندگان و سازمان جهاد کشاورزی است اضافه کرد: با این حجم جوجه‌ریزی مرغ شب عید و ایام پایانی سال همچنین ماه مبارک رمضان در استان تامین شده است.

وی با اشاره به روند ادامه‌دار جوجه‌ریزی در ماه‌های آخر سال یادآور شد: با برنامه‌ریزی در بهمن و اسفند، مرغ تولیدی سال آینده نیز تامین می‌شود و نگرانی از بابت تولید و عرضه مرغ وجود ندارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در پایان متذکر شد: تولید مرغ در استان مازاد بر نیاز است از همین رو در حوزه تولید، عرضه و نظارت هیچ مشکلی وجود ندارد.

گزارش: فاطمه عزیزی هرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا