گسترش همکاری‌‌های جهاددانشگاهی و سازمان بین‌المللی سینوو

در نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و دبیرکل سازمان بین‌المللی سینوو بر گسترش همکاری‌‌های بین‌المللی آموزشی، پژوهشی و دانش‌بنیان با جهان اسلام تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، نشست مشترک دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی و دکتر کریم نجفی‌برزگر دبیرکل سازمان بین‌المللی سینوو با هدف بررسی توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و دانش‌بنیان با جهان اسلام برگزار شد.

رییس جهاددانشگاهی در این نشست با اشاره به گوشه‌ای از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این نهاد علمی و دانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی در حال حاضر علاوه بر دفتر مرکزی، دارای 11 سازمان جامع استانی، 32 واحد، 3 پژوهشگاه، 30 پژوهشکده، 7 سازمان و مرکز فرهنگی،  سه خبرگزاری، 50مراکز فرهنگی عمومی نوع ب، یک مرکز آموزش مهارتی و تخصصی با 157 مرکز در سراسر کشور، 2 دانشگاه، یک دانشکده، 6 موسسه آموزش عالی، 159 مرکز خدمات تخصصی پژوهشی،  3 پارک علم و فناوری، 24 مراکز رشد، 40 مرکز نوآوری و شتاب دهی (منش) یک مجتمع تحقیقاتی، 2 برج فناوری و است.

دکتر مسلمی نائینی همچنین با بیان اینکه این نهاد براساس نگاه تحولی خود گسترش همکاری‌های بین‌المللی را دنبال می‌کند، تاکید کرد: جهاد دانشگاهی برای عضویت و استفاده از خدمات سازمان بین‌المللی دانشگاهی سینوو در ارائه پشتیبانی بین‌المللی از همکاری‌های آموزشی و کارگزاری محصولات دانش‌بنیان آمادگی دارد.

دبیرکل سازمان بین‌المللی سینوو نیز با اشاره به دستاوردهای این شبکه علمی و دانشگاهی، با بیان اینکه شناخت و تجربه کافی از کشورهای عضو یک سازمان بین‌المللی از نکات بایستۀ بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و ایجاد ارتباطات است، ابراز داشت: سازمان بین‌المللی سینوو به‌واسطه شناخت مدیران آن از قوت‌ها، ضعف‌ها، فرصت‌ها و تهدیدات و بهره‌مندی از ظرفیت شهرت کامستک در کشورهای اسلامی توانسته است ظرفیت‌های بسیار خوبی را در همکاری با نخبگان جهان اسلام سازماندهی کند.

دکتر نجفی‌برزگر تصریح کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند از توانمندی‌های سینوو به‌ویژه ظرفیت‌های اجرایی و ارتباطی آن برای تبادل دانش و فن‌آوری در پیوند با دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی و پژوهشی، شرکت‌های دانش‌بنیان، سازمان‌ها و دولت‌های جهان اسلام بهره‌گیری کند.

گفتنی است سازمان بین‌المللی سینوو با بَرنام شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام یکی از شبکه‌های وابسته به -کامستک – کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای هم‌پیمان در سازمان همکاری‌های اسلامی است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران میزبانی از آن را بر عهده دارد. این سازمان بین‌المللی، پایگاهی سرشار از دانایی و توانایی است که با آرمان دادگری، ژرفایش و پایایی دانش و اندیشه‌ و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی جهان اسلام، در گسترش آموزش‌عالی همگانی استوار بر فناوری هوشمند می‌کوشد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا