رئیس دانشگاه پنجاب پاکستان : آماده انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه بجنورد هستیم

به دعوت سرکنسول کشور پاکستان، روسای دانشگاههای پنجاب و بجنورد روز شنبه در مشهد مقدس دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بجنورد ، در  ابتدای این دیدار ، محمد شهریار سرکنسول پاکستان در مشهد با اشاره به سفر دو ماه قبل خود به دانشگاه بجنورد و قول مساعد برای فراهم کردن زمینه همکاری با دانشگاه های پاکستان، به قدمت و بزرگی دانشگاه پنجاب اشاره کرد.

و ی بر توسعه همکاری و گسترش ارتباطات فرهنگی و علمی به منظور تعاملات بیشتر که باعث رشد و ارتقای علمی دانشگاه‌های ایران و پاکستان می‌شود، تاکید کرد.

 سپس دکتر خالد محمود به جمعیت 52 هزار نفری دانشجویان این دانشگاه با 1100 عضو هیئت علمی در 19 دانشکده و 140 گروه و تعاملات مشترک با دانشگاه های مختلف از جمله تفاهم نامه با 15 دانشگاه ایران اشاره کرد و برای توسعه همکاری ها و کمک به رشد دانشگاه، آمادگی خود را برای انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه بجنورد اعلام کرد.

دکتر شیخ زاده  رئیس دانشگاه بجنورد نیز ضمن تاکید بر همکاری بیشتر مراکز آموزش‌عالی بین دو کشور به توسعه زمینه همکاری های در خصوص تبادل استاد و دانشجو، انجام پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی مشترک، ایجاد فرصت های مطالعاتی اساتید، همکاری های علمی فرهنگی و … اشاره کرد.

در این نشست همچنین به زمینه های تخصصی اساتید دانشگاه بجنورد برای ارتباط فی مابین در راستای رویکرد دولت سیزدهم با کشورهای همسایه اشاره شد.

قابل ذکر است دانشگاه پنجاب یکی از بزرگترین  و قدیمی ترین دانشگاه های پاکستان است که در سال 1881 در شهر لاهور تاسیس شد و هم اکنون رتبه 850 در را بین دانشگاه های جهان و رتبه 270 را در بین دانشگاه های آسیا دارد که این ارتباط فرصت مغتنمی برای همکاری های بین المللی دانشگاه بجنورد محسوب می شود.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا