دانشگاه کردستان به سازمان بین‌المللی «سینوو» پیوست

رئیس دانشگاه کردستان گفت: این دانشگاه با هدف تقویت همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی به سازمان سینوو و توسعه علمی و آموزشی پیوست.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از ایرنا، حامد قادرزاده دراین خصوص گفت: سازمان بین‌المللی سینوو یک شبکه علمی و آموزشی جهانی است که به عنوان یکی از شبکه‌های وابسته به COMSTECH، کمیته دائمی همکاری علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی فعالیت می‌کند.

وی افزود: به تازگی دانشگاه کردستان به عنوان نقطه کانونی (Focal Point)  سازمان سینوو در حوزه کشورهای عراق، ترکیه، اردن، سوریه و لبنان انتخاب شده است.

رئیس دانشگاه کردستان ادامه داد: عضویت در سینوو به منظور تقویت شبکه همکاری علمی و پژوهشی و ایجاد پیوندهای مستمر با دیگر اعضای سازمان و همچنین برای توسعه و ارتقای سطح علمی و آموزشی این دانشگاه انجام شده است.

قادرزاده اضافه کرد: این اقدام، به تبادل اطلاعات، منابع و تجارب بین دانشگاه کردستان و دیگر اعضای سازمان سینوو کمک می‌کند و در راستای تحقق اهداف علمی، فرهنگی و اقتصادی در حوزه آموزش و پژوهش جهان اسلام نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

وی یادآور شد: دانشگاه کردستان با داشتن تقریباً پنج دهه فعالیت در حوزه آموزش و پژوهش، از امکانات و آزمایشگاه‌های مناسب بهره‌مند است.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: این دانشگاه دارای آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و کتابخانه‌ در زمینه‌های مختلف علمی مانند علوم پایه، مهندسی، کشاورزی و زیست‌شناسی است.

قادرزاده ادامه داد: این امکانات به دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه امکان می‌دهد تا در محیطی پویا و مدرن به انجام تحقیقات خود بپردازند و نتایج بهتری را به دست آورند.

وی افزود: دانشگاه کردستان همچنین دارای دانشکده‌های متنوعی است که تخصص‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. از جمله دانشکده‌های زبان و ادبیات، علوم پایه، هنر و معماری، مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی و اجتماعی، منابع طبیعی، صنعت و معدن، و مهندسی و علوم پایه.

قادرزاده اظهار کرد: هر یک از این دانشکده‌ها با ارائه برنامه‌های آموزشی مناسب، به دانشجویان فرصتی عالی برای گسترش دانش و مهارت‌های خود می‌دهند.

دانشگاه کردستان در سیستم‌های رتبه‌بندی معتبر نیز جایگاه مناسبی دارد. به استناد ارزیابی‌های انجام شده توسط سیستم‌های ارزیابی دانشگاه‌های برجسته جهان مانند تایمز و شانگهای، دانشگاه کردستان در بین دانشگاه‌های جوانتر نیز در رتبه‌بندی‌های قابل قبولی قرار دارد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا