انجام مرحله دوم داوری طرح‌های ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی

مرحله دوم داوری طرح‌های ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی با مشارکت 45 داور در محل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، احسان عارفیان، دبیر ستاد توسعه فناوری های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با اشاره به فراخوان جامع ۱۴۰۲ ستاد که در راستای جذب طرح‌های فناورانه در سطوح پیش‌بالینی، کارآزمایی بالینی و تولید تجهیزات و ملزومات فنی منتشر شد، گفت: در این راستا، برنامه نوآفرین با هدف تعیین نقشه راه فناوران و اعطای حمایت‌ به محققان و دانشگاهیان شکل گرفت. همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد که از تیم‌های فناور حمایت مالی انجام می دهد.

وی افزود: در ابتدا بیش از 390 طرح پذیرفته شد که بر اساس بررسی قالب های الزامی طرح‌ها، طی دو مرحله طرح‌ها غربالگری شدند و 28 دی ماه مرحله حضوری داوری طرح‌ها برگزار شد. در این مرحله بیش از 45 داور را به معاونت علمی دعوت کردیم که این طرح‌ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

عارفیان با بیان اینکه ستاد در راستای ماموریت خود مطابق با سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی از طرح های فناورانه این حوزه حمایت خواهد کرد، گفت: ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی در سطح تولید تجهیزات و ملزومات فنی راهبردی مرتبط در سطح مطالعات پیش‌بالینی تا سقف و در سطح مطالعات کارآزمایی بالینی حمایت مالی انجام خواهد داد.

همچنین اولویت‌های موضوعی فناوری‌های مرتبط با درمان‌های مبتنی بر فناوری سلول‌های ایمنی، درمان‌های مبتنی بر فناوری ژن درمانی، درمان‌های مبتنی بر فناوری سلول و فرآورده‌های سلولی، درمان‌های مبتنی بر فناوری مهندسی بافت، زیرساخت‌های فناورانه حوزه پزشکی بازساختی در مقیاس صنعتی و زیرساخت‌های فناورانه مطالعات پیش‌بالینی از جمله organ on chip، ارگانوئید و … است.
دبیر ستاد توسعه فناوری های پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی خاطر نشان کرد: فرایند مذکور منجر به این خواهد شد که تعدادی از طرح های مورد پذیرش داوران که می‌توانند به عنوان گام‌های ابتدایی توسعه فناوری در حوزه پزشکی بازساختی طرح شوند، مورد حمایت ستاد قرار گیرند.

عارفیان تاکید کرد: در پایان این فرایند و پس از اعلام و معرفی طرح‌های برگزیده و حمایت از آنان می‌تونیم برنامه 1402 را خاتمه دهیم.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا