اقدامات توسعه ای فارس و ایجاد اشتغال اولویتی مهم با حفظ محیط زیست

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: حفظ هوای پاک در کنار رشد تولید و اشتغال در استان اولویت مهمی برای همه کسانی است که دغدغه توسعه پایدار دارند.

به گزارش سینا پرس فارس، عطا پور شیرزاد امروز 26 دی ماه در اولین روز از هفته هوای پاک در برنامه بازدید از کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد، با بیان اینکه سالم بودن هوای شیراز و دیگر شهرهای فارس با هم افزایی شهروندان، صنعتگران و تداوم نظارت ها به دست آمده است، افزود: باید حتی در برابر یک واحد آلودگی صنعتی هم حساس باشیم، این موضوع به نفع مردم و صنعت و آحاد جامعه است که آنان در یک جامعه پاک و با نشاط زندگی کنند.

پورشیرزاد، حفظ منابع را هم یکی از اولویت های پیش رو دانست و گفت: مسوولیت اجتماعی ایجاب می کند که از منابع موجود در استان حفاظت کنیم، آب و خاک و اقلیم و هوای پاک نعمتی خدادادی است که اگر در حفظ آن کوتاهی شود قطعا نسل های آینده ما را نخواهند بخشید.

پورشیرزاد ادامه داد: اصل 50 قانون اساسی این مسوولیت را به عهده آحاد جامعه گذاشته است و هیچ تفکیک جمعیتی قایل نشده بنا بر این آحاد جامعه باید مسوولیت خود را در برابر حفظ محیط زیست بر عهده بگیرند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس ادامه داد: شعار روز هوای پاک از طرف سازمان حفاظت محیط زیست «هوای پاک، مسئول پاسخگو، شهروند مسئول» نامگذاری شده است، در راستای شعار مذکور و به منظور بالا بردن آگاهی افراد جامعه پیرامون اثرات آلودگی هوا، اطلاع رسانی و ارائه توصیه‌های لازم در مواجه با شرایط ناسالم آلودگی هوا و با هدف جلب مشارکت عموم مردم ضروری است.

بنابراین گزارش؛ کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد اقدامات شایسته ای به منظور سالم سازی هوا و حفاظت از هوای پاک انجام داده و در بسیاری از این اقدامات تندیس ها و لوح تقدیر دریافت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا