تقدیر از برگزیدگان پژوهش و فناوری خراسان رضوی

آیین تقدیر از برگزیدگان هفته پژوهش و فناوری استان با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خراسان، یعقوبعلی نظری در آیین تقدیر از برگزیدگان هفته پژوهش و فناوری استان که در محل سالن اجتماعات سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی استانداری برگزار شد ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از زائران سردار دل‌ها در کرمان اظهار کرد: امر پژوهش و تحقیقات ضمن برجسته سازی باید به حل مسائل منتهی شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه نفس پژوهش، پرداخت به علم و کشف مجهولات امری شایسته است، گفت: با توجه به وجود مسائل و گرفتاری‌هایی که در عرصه‌های مختلف داریم، بدیهی است که پژوهش مبتنی بر حل مسائل و ایجاد گشایش‌ها در اولویت است.

وی تاکید کرد: آنچه که مورد مطالبه ما، اساتید دانشگاه و صاحبان علم و تحقیق است، «ارتباط لایه میدان و سطح علمی» است که این مهم بسیار موثر است. بنابر این برای تحقق اهداف پژوهشی با نگاه کاربردی، حتما رابطه بین دانشگاهیان، محققان و پژوهشگران با کسانی که در میدان، در سطح اجرا و لایه‌های عملیاتی مشغول هستند، فوق‌العاده حائز اهمیت است.

در ابتدای این نشست مسعود میرزائی شهرابی، سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس پارک علم و فناوری خراسان با تاکید بر برگزاری متفاوت نمایشگاه هفته پژوهش سال جاری گفت: امسال با هم‌افزایی بین مجموعه‌های علمی و برای اولین بار زیست‌بوم نوآوری استان رقم خورد و دانشگاه‌ها و پارک‌ها و مجموعه‌ شرکت‌های دانش‌بنیان در پاویونی اختصاصی خدمات خود را به مخاطبان ارائه می‌کردند.

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی با حضور بیش از 100 شرکت فناور و دانش‌بنیان، ارائه نیازهای فناورانه و برگزاری رویدادها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد که طی این آیین از برگزیدگان آن تجلیل شد.

همچنین تقدیر از هفت دانش آموز برتر، تقدیر از 9 پژوهشگر برتر دانشگاه‌های آزاد اسلامی مشهد، مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی، امام رضا (ع)، نیشابور، فردوسی مشهد، علوم پزشکی مشهد، علوم اسلامی رضوی، تقدیر از سه شرکت دانش‌بنیان فناور برتر، تقدیر از سه شرکت دانش بنیان نوآور برتر، تقدیر از سه شرکت دانش‌بنیان نوپای برتر و تقدیر از سه شرکت فناور برتر پارک علم و فناوری استان؛ بخشی از این مراسم تجلیل بود.

در این مراسم حسینی، رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی – سردار تقوی، فرمانده انتظامی خراسان رضوی – یوسفی، معاون استاندار خراسان رضوی و شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا