دانشگاه صنعتی شریف میزبان هیئتی علمی ازبکستان

هیئتی علمی و دانشگاهی از ازبکستان ضمن حضور در دانشگاه صنعتی شریف از این دانشگاه بازدید کرده و در این بازدید ضمن آشنایی با فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه، تفاهم‌‌نامه‌هایی برای گسترش و توسعه زمینه‌های همکاری بین طرفین امضا شد.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، هیئتی علمی و دانشگاهی از برخی از دانشگاه‌های کشور ازبکستان از جمله دانشگاه‌های دولتی؛ بخارا، کشاورزی تاشکند، کارشی، ترمز، اورگنچ و وزارت آموزش عالی، علوم و نوآوری جمهوری ازبکستان از دانشگاه صنعتی شریف بازدید کردند.

در ادامه برنامه طی نشستی که با حضور رئیس دانشگاه، مدیر دفتر امور بین‌الملل، معاونت آموزشی و معاونت پژوهشی دانشگاه با هیئت ازبکستان تشکیل شد، زمینه‌های همکاری از جمله؛ برنامه‌های آموزشی، تبادل دانشجو و استاد همچنین زمینه‌های همکاری پژوهشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سپس تفاهم‌نامه‌هایی برای تحقیق و فعال‌سازی موضوعات مذکور در آینده نزدیک توسط طرفین به امضا رسید.

گفتنی است در پایان این جلسه، هیئت ازبکستانی از مجتمع فناوری دکتر روستاآزاد، پژوهشکده جامع علوم و فناوری‌های همگرا، برج نوآوری شریف و شرکت پردازش و ذخیره‌سازی سریع داده (پرسا) در منطقه نوآوری شریف بازدید کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا