سعید ایران نمونه‌ کامل مدیریت جهادی

مدیران و اساتید پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا جهاددانشگاهی زنده‌یاددکتر سعید آشتیانی بنیان‌گذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی را یکی از مفاخر بی‌بدیل ایران و نمونه‌ی کامل نگرش و مدیریت جهادی در عرصه‌ی دانش دانستند.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی- ابن‌سینا، مدیران و اساتید این پژوهشگاه با ارائه خاطرات شیرین و ماندگار از زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی طی سال‌های پس از درگذشت ایشان، همواره بر این نکته اذعان دارند که ایران مفاخر زیادی به خود دیده است و به‌ویژه پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، با ترویج فرهنگ خودباوری و استقلال، عرصه برای ظهور و حضور استعدادهای درخشان و متعهد در ایران فراهم شد، اما در این میان، زنده‌یاد دکتر آشتیانی یکی از مفاخر بی‌بدیلی است که توانست با نگرش جهادی و توانایی‌های شگرف خود در عرصه‌ علوم پزشکی بدرخشد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دکتر آشتیانی، توانایی در نهادسازی بود و این جهادگر فقید افزون بر دانش و تخصص، توانمندی بزرگی داشتند و آن ایجاد نهاد بود. کارنامه‌ی درخشان ایشان در تأسیس و مدیریت جهاد دانشگاهی واحد دانشگاه علوم پزشکی ایران و پژوهشگاه رویان به‌خوبی نشان‌دهنده‌ی این بینش و توانمندی است.

ما دانشمندان و متخصصان بسیار درخشان و زبده‌‌ای در ایران داشته‌ایم، اما تعداد اندکی از ایشان توانسته‌اند با ایجاد نهادهای ریشه‌دار، باعث تداوم، توسعه و شکوفایی حوزه‌‌ی کاری خود شوند. دکتر آشتیانی با درک عمیق مفهوم جهاد در عرصه علم و دانش و با خلاقیت و توانایی کم‌نظیر خود توانست در دشوارترین شرایط، یعنی در دوره‌ای که ایران اسلامی، دوران دفاع مقدس را پشت سر می‌گذاشت، با غلبه بر همه‌ی دشواری‌ها و محدودیت‌ها، با اعتماد به نیروهای مستعد و متعهد کشور، نهاد پژوهشی و درمانی‌ای همچون پژوهشگاه رویان را تأسیس کند که امروز همچنان برقرار و پویا است و جایگاهی ویژه در عرصه علوم و فناوری‌های نوین زیستی، به‌ویژه در حوزه تولیدمثل، در ایران و جهان دارد.

زنده‌یاد دکتر کاظمی آشتیانی نامی ماندگار در حوزه سلامت و به‌ویژه ناباروری و سلول‌های بنیادی و الگویی بی‌مانند، نه‌فقط برای مدیران کشور، بلکه برای جوانان است. الگویی که با دستاوردهای ارزشمند در عمر کوتاه و پربارش، توانست به جوانان ایرانی نشان دهد که با داشتن ایمان و نگرش جهادی و با اتکا به استعدادها و توانمندی‌های خود می‌توانند به قله‌های رفیع دانش دست یابند و در جهان بدرخشند.

تلاش برای شناساندن ابعاد مختلف زندگی پربار و دستاوردهای گران‌قدر این چهره‌های پرفروغ و ماندگار به جامعه و  پیروی از منش و روش ایشان، قطعاً در ترویج اعتمادبه‌نفس و خودباوری در جوانان و نگرش جهادی در مدیران کشور بسیار اثرگذار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا