کاظمی ‌آشتیانی نسبت به جهاد علمی متعهد و پایبند بود

علیرضا منظری‌ توکلی با بیان اینکه زنده‌‌یاد سعید کاظمی ‌آشتیانی یکی از کسانی است که نسبت به جهاد علمی متعهد و پایبند بود، گفت: امیدواریم جوانان با مطالعه زندگی این دانشمند و دیگر شهدای دانشمند راه و رسم آنها را در زمینه علم و پژوهش ادامه دهند.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی جهاددانشگاهی، علیرضا منظری ‌توکلی رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان واحد شهید سلیمانی، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایکنا با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر حدیث حضرت علی(ع) «العِلمُ سُلطانٌ: علم، قدرت است»، گفت: در هر دوره تاریخی از ادوار مختلف زندگی بشر کسانی که علم برتر داشتند بر جهان نیز برتری داشتند.

وی با بیان اینکه زنده‌‌یاد سعید کاظمی ‌آشتیانی یکی از کسانی است که نسبت به جهاد علمی متعهد و پایبند بود، افزود: این تعهد آن‌چنان بود که در کشوری که پس از جنگ خسارت‌های بسیاری دیده بود توانست با تحقیقات و تلاش شبانه‌روزی خود و با کار، پژوهش و اقدام، پژوهشکده رویان را ایجاد و کارهای بزرگی را در این زمینه انجام دهد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان واحد شهید سلیمانی گفت: زنده‌یاد کاظمی ‌آشتیانی می‌تواند الگوی بزرگی برای دانشمندان و دانشجویان ما باشد و امیدواریم جوانان با مطالعه زندگی این دانشمند و دیگر شهدای دانشمند ایران با زندگی این بزرگان آشنا شده و راه و رسم آنها را در زمینه علم و پژوهش در پیش بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا