بازدید نخبگان کشور از پارک علم و فناوری خراسان

گروهی از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور سوریه از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند. در آستانه هفته بصیرت، با هدف توسعه همکاری و تعامل اقتصادی و تجاری با کشور سوریه، پارک علم و فناوری خراسان میزبان هیئت تجاری کشور سوریه بود.در این جلسه حسینعلی اخلاقی امیری، معاون پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان ضمن معرفی پارک‌‌های علم و فناوری در کشور ایران به بیان خدمات و حمایت‌های پارک علم و فناوری خراسان پرداخت.

اخلاقی امیری با اشاره به دستاوردهای اخیر پارک علم و فناوری خراسان گفت: این پارک، جزو اولین پارک‌های علم و فناوری ایران است و هدف اصلی این مجموعه ایجاد ثروت از ایده‌ها و دانش است، در واقع پارک علم و فناوری خراسان به دنبال حمایت ایده‌های خارج شده از دانشگاه و تبدیل آن به یک محصول تجاری و ایجاد ثروت است.

در ادامه این بازدید احمد الساسه، از فعالان حوزه فناوری اطلاعات کشور سوریه ضمن ابراز خرسندی از حضور در پارک علم و فناوری خراسان گفت: عملکرد پارک علم و فناوری خراسان برای ما بسیار جالب بود و ما همیشه به دنبال دستیابی به تکنولوژی‌های جدید هستیم. امیدوارم این بازدید برای ما فرصت بسیار خوبی برای دستیابی به تکنولوژی‌های اخیر دنیا داشته باشد.

وی افزود: ما مشتاق به مذاکره با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان برای انتقال تکنولوژی به کشورمان هستیم و جمهوری اسلامی ایران را کشور دوم خود می‌دانیم.

گفتنی است، در این بازدید مسئولان استانی، اپراتورهای مطرح کشور سوریه و سایر فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات حضور داشته و ضمن بازدید از رصدخانه پارک علم و فناوری خراسان از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه مخابرات و هوشمندسازی این مجموعه همچون پناپ و بهپویان امین منتظر نیز بازدید کردند.

در ادامه نیز، جلسات B2B  با حضور شرکت‌های نسیم تلکان، هلپیکال و سویاب گستر برگزار شد و مذاکراتی پیرامون همکاری دوجانبه میان کشور سوریه و جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا