پشت پرده همکاری بنیاد ملی علم ایران و روسیه

در پی فراخوان مشترک بنیاد ملی علم ایران و بنیاد علوم روسیه، ۹۷ پیشنهاده مشترک از سوی محققان ایرانی و روسی در سه زمینه علوم زیستی، علوم مواد و علوم سلامت ارائه شد که پس از ارزیابی از سوی بنیادها، تعداد ۱۵ طرح پذیرفته شده است.

ارزیابی نهایی بر اساس شاخص‌هایی همچون نتایج داوری‌ها، ضرورت حضور مجریان خارجی و ارزش‌افزوده برای کشور (مانند تخصص پژوهشگران، امکانات آزمایشگاهی و دانش فنی)، توانمندی مجری و همکاران، اهمیت موضوع از دیدگاه ملی، دستاوردهای طرح وکیفیت پروپوزال صورت پذیرفته است.

در پایان پس از تبادل نتایج ارزیابی بین دو بنیاد، تعداد ۱۵ طرح مورد تصویب نهایی قرار گرفته‌اند. 

جلسات کمیته‌های ارزیابی برای تعیین بودجه و تعهدات طرح‌های مصوب با حضور متقاضیان طی دو هفته آینده برگزار خواهد شد و زمان دقیق آن متعاقباً اعلام می‌شود.

بنابر اعلام بنیاد ملی علم ایران با توجه به رقابتی‌بودن این فراخوان و به‌ دلیل محدود‌ بودن تعداد طرح‌های قابل پذیرش و همچنین با لحاظ‌ کردن نتایج ارزیابی دو کشور در جمع‌بندی نهایی، برخی از پیشنهاده‌ها با وجود کیفیت علمی بالا و نتایج داوری مثبت در بنیاد در اولویت نهایی حمایتی قرار نگرفته‌اند که امید است در فرصت‌های بعدی در فراخوان‌های بین‌المللی یا داخلی، مورد پذیرش و حمایت مالی بنیاد ملی علم ایران قرار گیرند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا