همکاری جهاددانشگاهی و حوزه هنری قم

با حضور رییس جهاددانشگاهی قم، رییس حوزه هنری استان قم و معاونان و کارشناسان این دو دستگاه درباره همکاری‌های دو جانبه به ویژه برگزاری جشنواره مهدویت گفتگو و تبادل نظر شد.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد قم، در نشست مشترک روسای جهاددانشگاهی و حوزه هنری استان درباره همکاری‌های دو جانبه به ویژه برگزاری جشنواره مهدویت گفتگو و تبادل نظر شد.

در ابتدای این جلسه علی حسینی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد قم در سخنانی به معرفی فعالیت‌های معاونت فرهنگی پرداخت و با اشاره به استقبال از دوره‌های پیشین این جشنواره و حضور ایرانیان و غیر ایرانیان در این جشنواره و ظرفیت‌های موجود در شهر قم به تصمیم جهاد دانشگاهی برای برگزاری این جشنواره در سطح بین‌المللی اشاره کرد.

وی بخش‌های مختلف این جشنواره را تشریح و آمادگی برای بررسی پیشنهاداتی برای به روزرسانی فراخوان جشنواره را اعلام نمود. همچنین درخواست همکاری حوزه هنری قم برای استفاده از ظرفیت های این حوزه و هنرمندان استان را مطرح نمود.

دکتر حامد حیاتی رییس جهاددانشگاهی واحد استان قم نیز به استفاده از ظرفیت دیگر مراکز استانی جهاد دانشگاهی در بخش‌های مختلف این جشنواره اشاره نمود و تاکید کرد که موضوعات این جشنواره یعنی انتظار و مقاومت به این جشنواره ظرفیت بین‌المللی بخشیده است.

در ادامه سید مهدی حسینی به ظرفیت‌های بین‌المللی رشته‌های مختلف هنری در قم و هنرمندان شناخته شده این شهر در سطح جهان اشاره نمود و ادبیات  و تجسمی را دارای ظرفیت‌های ویژه که می‌توانند به این جشنواره توان بیشتری بیافزایند، دانست.

همچنین کارشناسان حوزه هنری قم به ظرفیت‌های موجود در حوزه هنری استان قم برای گسترش همکاری‌های فی ما بین از جمله ارتباطات حوزه هنری با هنرمندان، همکاری در حوزه تنظیم سندهای فرهنگی و همکاری‌های پژوهشی و آموزشی اشاره نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا