گردشگری یک عامل اثرگذار در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است

فرماندار شیراز در خصوص تاثیر برگزاری نمایشگاه تخصصی گردشگری پارس و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در ابعاد مختلف، عنوان کرد: اساساً خود گردشگری موتور محرک و عامل اصلی در پیشبرد مسائل فرهنگی و اجتماعی و همچنین اشتغال و توسعه اقتصاد است.

به گزارش سینا پرس فارس، لطف‌الله شیبانی فرماندار و رئیس شورای تامین شهرستان شیراز، امروز 9 دی ماه با حضور در دبیرخانه دو نمایشگاه تخصصی گردشگری پارس-شیراز و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت‌: خوشبختانه تیمی که متولی برگزاری این رویداد بزرگ و بین المللی است، تلفیقی از بخش‌های دولتی و خصوصی است، که عملا برگزار کننده شرکت توسعه گردشگری فارس است.

وی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های انجام شده از سوی ستاد اجرای نمایشگاه گردشگری پارس-شیراز افزود: این تیمی که ما امروز شاهد فعالیت آنها هستیم، با توجه به ارایه برنامه‌ها تیم بسیار خوب وتوانمندی است که با انگیزه و صلابت پای کار ایستاده‌اند.

فرماندار شیراز ابراز امیدواری کرد: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس-شیراز امسال با کیفیت و تاثیر گذاری بیشتر در بین نمایشگاه‌های برگزار شده در استان و حتی در کشور باشد.

فرماندار شیراز در ادامه افزود: با برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس -شیراز به دنبال توسعه گردشگری هستیم و با توجه به حضور مهمانان خارجی دراین نمایشگاه ، این رویداد می‌تواند صادر کننده فرهنگ غنی ملی مذهبی خودمان در بین مدعوین بین‌المللی باشد.

شیبانی در خصوص تاثیر این دو نمایشگاه تخصصی در ابعاد مختلف عنوان کرد: اساساً خود گردشگری موتور محرک و عامل اصلی در پیشبرد مسائل فرهنگی واجتماعی و همچنین اشتغال و توسعه اقتصاد است.

وی خاطرنشان کرد: اگر این موتور محرک به خوبی به حرکت در آید مطمئناً یکی از اصلی‌ترین آثار که خواهد داشت حل مشکل اشتغال خواهد بود و به دنبال آن حل مشکل اقتصادی در پی آن می‌آید.

رئیس شورای تامین شهرستان شیراز به تاثیرات فرهنگی این نمایشگاه نیز اشاره و در پایان از تمام دست اندکاران و برگزار کنندگان این نمایشگاه تخصصی تقدیر کرد.

بنابراین گزارش، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس-شیراز و چهاردهمين نمايشگاه ملي صنايع دستي از سیزدهم تا شانزدهم دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس_شهرک گلستان برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا