زنده‌یاد کاظمی ‌آشتیانی نماد «ما می‌‎‌توانیم» بود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: زنده‌یاد سعید کاظمی ‌آشتیانی نماد پُر و پیمان «ما می‌‎‌توانیم» و پرچم پراهتزاز و زیبایی از نبوغ علمی جوانان انقلابی بود.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی جهاددانشگاهی کیومرث سرمدی‌ واله نماینده مردم اسدآباد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، در آستانه هجدهمین سالروز درگذشت زنده یاد دکتر کاظمی آشتیانی بنیانگذار پژوهشگاه رویان و سلول های بنیادی در ایران، بیان کرد: می‌توان زنده‌یاد کاظمی‌ آشتیانی را مبدع و نوآور مدل مدیریتی و روش حل مسائل فارغ از شعار، با تکیه بر اعتقاد قلبی به پیشرفت، توسعه و خدمت دانست که حتماً باید اندیشه‌ها، روش‌ها و اقدامات وی برای نسل حاضر تبیین و الگوپردازی شود.

خلأ کاظمی آشتیانی سالیان سال در دانشگاه ها حس می شود

وی در ادامه گفت: تقید زنده‌یاد کاظمی ‌آشتیانی به مبانی شرع و اعتقاد عملی‌اش به لزوم پیشرفت کشور و جهاد علمی پیوسته‌اش برای یافتن راه‌های توسعه، از او شخصیت بی‌نظیری ساخته بود که شاید دانشگاه‌های ما سالیان سال خلأ جدی آن عزیز را حس کنند.

سرمدی‌ واله با بیان اینکه زنده‌یاد کاظمی‌ آشتیانی در یافتن مسائل نیز فکری پویا و توسعه‌گرا داشت، خاطرنشان کرد: همان وقتی که متأسفانه جامعه دچار چالش دو بچه کافی است بود و روش‌های عجیب و غریب برای ممانعت از باروری به‌کار گرفته می‌شد، او جوانمردانه به دنبال حل مشکل زوج‌های نابارور بود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با آنچه در مرام و مسلک زنده یاد کاظمی آشتیانی دیده شد، با امید در مقابل هجمه‌های ناامیدسازی مردم ایستاد و نبوغ ایرانی و اسلامی را به رخ دنیا کشید.

کاظمی آشتیانی هم سنگ طهرانی مقدم و حاج قاسم نقش ایفا کرد

وی یادآور شد: معتقدم زنده‌یاد کاظمی ‌آشتیانی در جهاد علمی و دانشمندان هسته‌ای در همین سنگر، هم‌سنگ طهرانی‌ مقدم و حاج قاسم عزیز و سردار تازه شهیدمان سیدرضی در آرامش جامعه و تأمین امنیت روانی و درمانی کشور نقش ایفا کرد.

سرمدی ‌واله با اشاره به اینکه زنده‌یاد سعید کاظمی ‌آشتیانی نماد پُر و پیمان «ما می‌‎‌توانیم» و پرچم پراهتزاز و زیبایی از نبوغ علمی جوانان انقلابی بود، خاطرنشان کرد: وجه نخبگانی زنده یاد کاظمی آشتیانی که مورد توجه و تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفت و تجلیل‌های کم‌نظیر ایشان از او و تأکید رهبری بر الگوبرداری از روش‌های مدیریت و شیوه‌های پیگیری و حل مسائل و اینکه به ایران آبرو داد، همه اینها یعنی با شخصیتی به شدت ایرانی، به شدت مسلمان، به شدت عالم و عامل و به شدت معتقد و علاقمند به وظیفه روبرو هستیم که وظیفه داریم امروز این امر را تبیین و تبلیغ کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا