امسال ۱۱۵ محصول فناورانه توسط شرکتهای دانش‌بنیان و فناور فارس عرضه شده است

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس با بیان اینکه فن بازار منطقه ای فارس از فن بازارهای مطرح و موفق کشور بوده و در نیمه نخست امسال جزء استان های برتر کشور قرار گرفته است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۵ محصول فناورانه توسط شرکت دانش بنیان وفناور استان فارس عرضه شده است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس، امروز ۷ دی ماه در سومین رویداد ملی صنعت دانش بنیان با محوریت صنایع کوچک و زیست بوم فناوری با اشاره به توانمندی های ویژه شرکت های دانش بنیان استان فارس گفت: بیشترین تعداد محصولات دانش بنیان ارائه شده در نمایشگاه مربوط به استان فارس است.

سید مصطفی هاشمی حمایت از شرکت های دانش بنیان تولید محور را از اولویت مهم این شرکت بیان کرد وگفت:برای تحقق صنعت دانش بنیان در قالب فعال سازی فن بازار منطقه ای فارس، تقویت مراکز فناوری وکسب و کار و ایجاد پردیس علم و فناوری ،تلاش خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه فن بازار منطقه ای فارس از فن بازارهای مطرح و موفق کشور است و در نیمه نخست امسال جزء استان های برتر کشور قرار گرفته است گفت:از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۵ محصول فناورانه توسط شرکت دانش بنیان وفناور استان فارس عرضه شده است. هاشمی نقش فن بازار در ایجاد ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و واحدهای صنعتی را مهم بیان کرد و گفت:واحدهای صنعتی از فرصت ایجاد شده در فن بازار برای رفع نیازهای خود در حوزه تکنولوژی و فناوری به خوبی استفاده کرده اند.

وی توسعه بازار فروش و صادرات محصولات دانش بنیان استان را از مهمترین اولویت های امسال فن بازار منطقه ای استان در راستای تحقق مهار تورم و رشد تولید اعلام و تصریح کرد:در ۹ماهه امسال ۳۰نیاز فناورانه واحد‌های تولیدی و صنعتی ونیز شرکت ها ودستگاههای اجرایی و خدمات رسان به ارزش ۴۵میلیارد تومان رفع شده و علاوه بر آن محصولات واحد‌های فناور و دانش بنیان نیز به ارزش ریالی ۷۰میلیارد تومان به فروش رسیده است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس افزود:فن بازار منطقه ای فارس زیر نظر شرکت شهرکهای صنعتی فارس، کار شناسایی و رفع نیاز فناورانه،بازاریابی و‌فروش محصولات فناورانه و جذب سرمایه گذار برای شرکت های دانش بنیان و‌فناور‌را برعهده دارد.

هاشمی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته، مسیر خدمت رسانی به واحدهای صنعتی از طریق فن بازار تداوم خواهد داشت.

وی حمایت از برگزاری رویدادهای استارتاپی را از دیگر برنامه های این شرکت در زمینه حمایت از افراد وشرکت‌های فناور،دانش بنیان و عرضه کننده محصولات فناوری دانست و گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون ۵رویداد استارتاپی با حضور ۵۲۶ شرکت اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس شتاب بخشی به روند دانش بنیان شدن شرکت ها و کارخانجات تولیدی و صنعتی را از دیگر برنامه های حمایتی این شرکت اعلام و تصریح کرد:در یک سال اخیر تعداد ۳۱۰شرکت و واحد تولیدی و صنعتی مستعد دانش بنیان در استان شناسایی شد که در این مدت ۵۹شرکت توسط معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری موفق به اخذ گواهینامه دانش بنیانی شده اند و این روند تداوم دارد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت سه مرکز خدمات فناوری وکسب و کار در شهرک های صنعتی، شیراز ، لار و آباده گفت: در این مراکز بستر مناسبی برای فعالیت شرکت های دانش بنیان و فناوری و مشاوران صنعتی فراهم شده است.

بنابراین گزارش، سومین رویداد ملی صنعت دانش بنیان با محوریت صنایع کوچک و زیست بوم فناوری با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و بیش از ۵۰۰ نفر از صنعتگران، کارآفرینان، اساتید دانشگاه و فعالان حوزه دانش‌بنیان برگزار شد و توانمندی های ۱۵ واحد‌ دانش بنیان استان فارس نیز ارائه گردید.

در این نمایشگاه که همزمان با برپایی همایش صنعت دانش بنیان برپاشدو مورد استقبال شرکت کنندگان قرارگرفت ، از ۴۵ محصول دانش بنیان ارائه شده در نمایشگاه ۱۵محصول (معادل یک سوم توانمندی های ارائه شده) مربوط به فارس است.

کنترل از راه دور تابلوهای برق، ضد شعله کردن سطوح فلزی با استفاده از فناوری نانو، بومی سازی حسگر تشخیص شعله کوره باقابلیت تحمل دمای بالا، دستگاه فریز درایر جهت افزایش ماندگاری و حفظ بافت مواد غذایی، فناوری VR واقعیت مجازی در فرآیند آموزش واحد‌های صنعتی، کیت تشخیص سریع آنتی بیوتیک شیر، دستگاه پایش و تحلیل لحظه ای دما و رطوبت، افشانه ضد شعله، افزودنی پلیمری جهت استحکام ، نیترات پتاسیم خلوص بالا جهت افزایش کیفیت صنایع شوینده ،شارژر خودروهای برقی و کمک فرآیند پلیمری از جمله محصولات و توانمندی های شرکت های دانش بنیان استان فارس است که دراین نمایشگاه ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا