برگزاری مسابقات انتخابی شطرنج دانشجویان به میزبانی دانشگاه علم و فرهنگ

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر منوچهر جهانیان معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه علم و فرهنگ اظهار کرد: در مسابقات انتخابی شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های منطقه یک کشور که با میزبانی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود، شطرنج‌بازانی از ۱۸ دانشگاه کشور حضور دارند.
وی بااشاره به اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری این مسابقات در دانشگاه فراهم شده است، تصریح کرد: پذیرش تیم‌ها شنبه ۹ دی و آیین افتتاحیه این رقابت‌ها یکشنبه ۱۰ دی با حضور مسوولان و دانشجویان برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی با اشاره به اینکه این مسابقات به‌عنوان بازی‌های انتخابی شانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان کشور برگزار می‌شود، یادآور شد: شطرنج‌بازان پسر و دختر از دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، علامه‌طباطبایی، تهران، شهید بهشتی، خوارزمی، صداوسیما، جامع علمی – کاربردی، الزهرا، علم و صنعت ایران، علوم قضایی و خدمات اداری، مؤسسه غیرانتفاعی ابرار، تربیت دبیر شهید رجایی، خاتم‌الانبیاء، خواجه نصیرالدین توسی و صنعتی شریف در این رقابت‌ها حضور دارند.
جهانیان با اشاره به اینکه سالن منفی یک ساختمان علم محل برگزاری این رقابت‌ها است، افزود: این مسابقات در سه ماده استاندارد، سریع و برق‌آسا برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۰۰ نفر از دانشجویان ورزشکار و مربیان و سرپرستان تیم‌ها در قالب ۲۸ تیم (۱۴ تیم دختران و ۱۴ تیم پسران) در این رقابت‌ها حضور داشته باشند و در سه روز به رقابت بپردازند. همچنین، اجرای بازی سیمولتانه (بازی یک بازیکن رتبه‌بالا در شطرنج هم‌زمان با چند بازیکن) ازجمله بخش‌های جنبی این مسابقات است.
گفتنی است نفرات و تیم‌های برگزیده به مرحله شانزدهمین المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان کشور راه می یابند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا