نخبگان خداباور با تکیه بر فکر و عقل منشاء خیر و برکت جامعه می‌شوند

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بر لزوم تقویت تدین و خداشناسی، تفکر و نیز تعقل و خردورزی در نخبگان تاکید کرد و گفت: نخبگان خداباور با تکیه بر فکر و عقل و بهره‌گیری از شرع، منشاء خیر و برکت برای جامعه خود می‌شوند.

به گزارش سیناپرس از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حسین صالحی وزیری؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان یزد با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، آیت‌الله ناصری با تاکید بر رسالت پیامبران و اهل‌بیت علیهم‌السلام برای ایجاد انقلاب درونی و کشف استعدادهای درونی انسان‌ها، گفت: بر اساس فرمایش امیرالمومنین علیه‌السلام در نهج‌البلاغه، پیامبران از سوی خدا ماموریت داشتند تا گنجینه‌ها و دفینه‌های عقول را در نهاد انسان‌ها بیدار و آنان را به سوی نور و روشنی و سعادت رهنمون سازند. از این رو، باید برای نخبگان نیز این تحول درونی و بیداری و کشف استعدادها رخ دهد تا آنان این توانمندی را در جامعه بروز و ظهور دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد تاکید کرد: بایستی تدین و خداشناسی، تفکر و نیز تعقل و خردورزی را در نخبگان تقویت کرد تا نخبگان خداباور با تکیه بر فکر و عقل و بهره‌گیری از شرع، منشاء خیر و برکت برای جامعه خود شوند.

وی افزود: باید ضمن نخبه‌شناسی و نخبه‌پروری، هدایت نخبگان نیز در دستور کار باشد و با مراقبت و هدایت در سه سطح آموزش و پرورش برای شناسایی، در دانشگاه برای هدایت و نگه‌داشت و نیز پس از تحصیل برای ارتباط و اتصال نخبگان به صنعت و جامعه، مسیر نخبگی را ترسیم کرد.

در ابتدای این دیدار نیز حسین صالحی وزیری؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان یزد گزارشی از اقدامات و سیاست‌های حمایتی این بنیاد ارائه کرد و خواستار توجه بیشتر نخبگان به جامعۀ بومی شد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا