راه‌اندازی نخستین سایت تخصصی آموزش فن‌ورز پست و شبکه زمینی برق جنوب کشور

آیین بهره‌برداری از نخستین سایت تخصصی آموزش فن‌ورز پست و شبکه زمینی برق جنوب کشور با حضور معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل و معاونان شرکت توزیع نیروی برق شیراز و مدیرکل و مسئولان اداره کل فنی و حرفه‌ای فارس، در شیراز برگزار شد.

به گزارش سینا پرس فارس، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز، امروز 4 دی ماه، در حاشیه این مراسم که در سایت آموزش مهارتی فنی و حرفه‌ای استان فارس در شیراز، برگزار شد، گفت: طی تفاهمنامه‌ای از سال 1387، زیرساختی را با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای فارس، با هدف آموزش مهارتی به نیروهای آماده به کار در حوزه‌های تخصصی برق ایجاد شد.

محمدرضا سلاحی با یادآوری اینکه در اولین گام، آموزش مهارتی به متقاضیان در رشته فن‌ورز شبکه هوایی، آغاز و به آموزش 2600 نفر منجر شد، گفت: پس از آن آموزش مهارتی در رشته‌های تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار، کار روی خط گرم و تست و نصب لوازم اندازه‌گیری اجرایی شد و به سرانجام رسید.

سلاحی اضافه کرد: در ادامه فعالیت‌های آموزش مهارتی، برای نخستین بار در جنوب کشور، یک سایت تخصصی آموزش فن‌ورز پست و شبکه زمینی، با اعتباری بالغ بر 2میلیارد و 500 میلیون تومان، ایجاد و راه‌اندازی شده است.

او با بیان اینکه نمونه‌ای در این وسعت و ابعاد در زمینه آموزش مهارتی فن‌ورز پست و شبکه زمینی در سطح سازمانهای فنی و حرفه ای نداریم، گفت: از ابتدای اجرایی شدن تفاهمنامه بین شرکت توزیع نیروی برق شیراز و فنی و حرفه‌ای فارس، بالغ بر 5 هزار نفر در رشته‌های مختلف آموزش‌های مهارتی را طی کرده‌اند.

سلاحی با اشاره به اینکه توانمند سازی نیروهای کار حرفه ای در این مرکز قدمتی حدود 15 سال دارد گفت: نگاه این شرکت در ایجاد زمینه و بستر آموزش حرفه ای علاقه مندان به حوزه برق، نگاهی کاملا جامع نگر بوده است و براساس داده‌های موجود حدود 85 درصد از کاراموزان متناسب با مهارت فراگرفته شده، مشغول به کار شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با یادآوری اینکه بعضا هر یک مهارت آموز در 2 یا سه رشته دوره‌های آموزش مهارتی مختلف را طی کرده‌اند، گفت: مهارت آموزان این مرکز اکنون در بیش از 10 استان کشور مشغول ارائه خدمات هستند.

سلاحی با بیان اینکه شرایط مهارت آموزی برای همه علاقه‌مندان فراهم است و سازمان فنی و حرفه‌ای نیز این بستر را در بخش‌های متفاوت فراهم کرده است، گفت: اثرات این سایت آموزشی بسیار فراگیر بوده و استان‌های مختلف از آن بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل توزیع برق شیراز ابراز خرسندی کرد که اکنون در زمینه خدمات فنی تخصصی نظیر عملیات خط گرم، نیروی انسانی ماهر استان‌های مختلف، آموزش‌های لازم را در این سایت طی کرده‌اند.

سلاحی، این سایت را یک تجربه موفق و ابتکاری موثر توصیف کرد که قابلیت تسری و توسعه در سایر نقاط کشور را دارد و خاطرنشان کرد: این شرکت آماده است آمادگی اشتراک تجارب خود را با سایر استانها و حتی همکاری در برگزاری دوره های تخصصی بین المللی جهت تربیت نیروی کار سایر کشورهای همجوارد را نیز دارد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا