رونمایی از 5 محصول دانش‌بنیان در خوزستان

پنج محصول دانش بنیان خوزستان در بیست و چهارمین نمایشگاه استانی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار خوزستان رونمایی شدند.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خوزستان، محمد راضی‌جلالی در حاشیه رونمایی از پنج محصول دانش بنیان که در نمایشگاه استانی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار برگزار شد، اظهار کرد: امروز همزمان با بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی هفته پژوهش و فناوری، شاهد رونمایی محصولات خوبی از سوی شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری بودیم.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: علاوه بر پنج محصول دانش بنیان، بیش از 20 عنوان کتاب پژوهشی میراث فرهنگی نیز برای اولین بار رونمایی شدند. که یکی از این کتاب‌ها اطلس GIS ماهشهر بود، با توجه به اینکه در واگذاری زمین‌ها باید از میراث فرهنگی استعلام گرفته شود، این اطلس می‌تواند با هوشمندسازی، در روند کار تسریع ایجاد کند و پیچ‌ و خم‌های موجود برای سرمایه‌گذاران از بین برود.

وی افزود: طبیعتا رونمایی و تولید این محصولات این نوید را می‌دهد که علی‌رغم، سختی‌ها و مشکلات اما آینده روشن و درخشان است منوط به اینکه مدیران صنایع نکته را به شرکت‌های دانش بنیان تغییر دهند و اعتماد بیشتری داشته باشند تا توانمندی‌های خود را در عرصه صنایع  و دیگر بخش‌ها نشان دهند.

نخستین محصول رونمایی شده سیستم مانیتورینگ اتاق سرور ویژه مراکز داده و اتاق‌های کنترل است.

محصول دوم دستگاه اندازه‌گیری شوری آب است. این دستگاه، تعیین‌کننده شوری آب و مورد نیاز همه صنایع از جمله شیلات، فولاد، نفت، لبنیات، نیروگاه‌ها است که با توجه به سفارش و نیاز متقاضی و کارفرما طراحی می‌شود و بنا بر اعلام شرکت سازنده، از نظر قیمت حدود ۲۰ درصد از نمونه‌های چینی و ۵۰ درصد از نمونه آلمانی و آمریکایی ارزان‌تر است.

محصول دیگر سوئیچ‌های شبکه هوشمند بود که از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به سازگاری با شرایط جغرافیایی استان خوزستان و کشور ایران از تکنولوژی‌های روز دنیا مانند بررسی صحت عملکرد پورت‌ها بصورت خودکار یا همان  watchdog هوشمند ، قابلیت ایزوله شدن تمام پورت‌ها (vlan سخت‌افزاری و نرم‌افزاری)، افزایش هوشمند میزان انتقال برق بر روی کابل شبکه تا 300 متر، از ویژگی‌های دیگر این محصولات، پشتیبانی از فیبر نوری و امکان استفاده در شرایط سخت محیطی مانند گرما، رطوبت و گرد و خاک می‌باشد. تمامی محصولات امکان انتقال برق از طریق کابل شبکه یا همان poe را دارا بوده و سرعت انتقال دیتا برای هر پورت 1000 mbps  می‌باشد.

محصول چهارم رونمایی شده دو پره توربین گازی بود. یکی از این دو، پره شاخص توربین گازی است که پره مرحله پنجم توربین گازی ABB با ارتفاع ۶۴ سانتی‌متر و یکی از بزرگترین پره‌های گازی کشور است و محصول دوم نیز زیگمنت ناحیه داغ توربین گازی است. این قطعات ویژه صنایع نفت و گاز هستند.

کامپوننت آنتی سیز نیز پنجمین محصول رونمایی‌شده بود. این محصول در انحصار شرکت‌های آمریکایی و آلمانی بوده و برای اولین بار در کشور تولید شده است و در پنج پایه نانومس، نانونیکل، آلومینیوم تولید می‌شود. این محصول، تجهیزات صنایع نفت، گاز، فولاد و پتروشیمی و رآکتور هسته‌ای را از خوردگی حفظ می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا