رییس جهاددانشگاهی واحد آذربایجان غربی اظهار کرد:
دکتر کاظمی آشتیانی؛ نمونه کامل جوان انقلابی و جهادی

رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی را نمونه کامل جوان انقلابی ،جهادی و سالک فی سبیل الله دانست.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد آذربایجان غربی، دکتر رضا حسین زاده رییس جهاددانشگاهی این واحد زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی را نمونه کامل جوان انقلابی، جهادی و سالک فی سبیل الله معرفی کرد و افزود: اینکه جوانی مخلص و انقلابی با اعتقاد راسخ به کار علمی و جهادی چنین تحولی در گشایش مرزهای دانش صورت داده، از معجزات به حق تلفیق جوانی و اخلاص است.

وی با بیان این که دکتر کاظمی آشتیانی معنی و مفهوم “ما می توانیم” را در عمل معنا کرد، ادامه داد: چراغی که دکتر آشتیانی برای انجام پژوهش های بنیادین و گسترش و توسعه مرزهای علمی افروخته است همچنان روشن است و این پرچم در دست جهادگران دانشگاهی و توسط فرزندان و برادران و خواهران ایشان همچنان به پیش رفته و قله های توانایی یکی پس از دیگری فتح خواهد شد.

دکتر حسین زاده ادامه داد: نسل پیش روی جهاددانشگاهی وظیفه دارد تا نسبت به شناسایی و معرفی ابعاد شخصیتی دانشمندان بزرگ، متواضع و انقلابی همچون کاظمی آشتیانی اقدامات موثرتر و مفیدتری انجام دهد تا جوانان و نسل های بعدی در انتخاب مسیر و ادامه راه دچار خطا و اشتباه کمتری شوند.

وی با بیان اینکه تعابیر رهبر فرزانه انقلاب در مورد دکتر آشتیانی بسیار جذاب، روشنگرانه و ناب هستند، ادامه داد: وقتی رهبر انقلاب دکتر آشتیانی را کانون امید و ابتکار و نوآوری می دانند جنس صحبت های ایشان از عمق علاقه و توجه شان به دانشمندان مخلص و انقلابی و تلاش های مخلصانه و نشانه توجه ایشان به همه دانشمندان و پژوهشگران با این ویژگی است.

رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه دکتر کاظمی آشتیانی به هیچ وجه از بین ما نرفته است، ادامه داد: به مدد روحیه منحصر به فرد و تلاش های جهادی و در عین حال ساختارشکنانه ایشان که قایل به حد و مرزهای طراحی شده و پیله های تنیده شده نبود عملا ایشان، راه و مرامشان، روحیه انقلابی و کاوشگری شان تکثیر شده و جهاددانشگاهی امروز به برکت وجود دکتر آشتیانی ده‌ها و صدها دانشمند این چنینی تربیت کرده و به جامعه عرضه نموده و خواهد کرد.

وی تعبیر تبدیل گلخانه به گلستان را مناسب ترین و بهترین تعبیر برای این واقعه زیبا برشمرد و گفت: امروز جهادگران دانشگاهی قدردان وجود مبارک دانشمندانی چون دکتر آشتیانی هستند و تمام تلاش خود را برای زنده ماندن مسیر و راه و مسلک ایشان بکار بسته اند .

دکتر حسین زاده در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات و زحمات این دانشمند بزرگ علوم زیستی و سلول های بنیادین اشاره کرد و گفت: دستیابی به کشفیات بزرگ و محیر العقول در زمینه درمان نازایی و سلول های بنیادی و قرار دادن نام ایران در زمره کشورهای معدود دارای تکنولوژی شبیه سازی عملا کارایی و اثرگذاری جوانان مومن و انقلابی و نهادهای موثر و مفیدی مانند جهاددانشگاهی را بیش از پیش مشخص و معین می کند.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی واحد آذربایجان غربی ادامه داد: با همین روحیه است که امروزه در دامان جهاددانشگاهی فرزندان برومندی پرورش یافته اند که می توانند موجب پیشتازی ایران اسلامی در بسیاری از عرصه های علمی باشند.

وی ادامه داد: عرصه فعالیت در جهاددانشگاهی عرصه تلفیق تعهدوتخصص است و به مدد این روحیه والاست که پژوهشگران این نهاد به عظمت و بزرگی و اعتلای کشور می اندیشند و با همین روحیه بر تمامی مشکلات پیش راه فائق آمده و عظمت و بزرگی خود را در این مسیر به رخ جهانیان می کشند.

دکتر حسین زاده تکریم دکتر آشتیانی را تکریم فضیلت، بزرگ منشی، خضوع، خلوص، دانایی و توانایی دانست و گفت: تکریم دکتر آشتیانی تکریم یک نفر و یک شخص نیست هرچند همین موضوع هم ارزشمند است اما فراتر از آن تکریم این بزرگوار راه علم و دانش؛ تکریم منش های انسانی، تکریم خستگی ناپذیری، تکریم تلاش در راه آرمانهاست.

وی بر لزوم سرعت در تکثیر الگوسازی‌های اینچنینن تاکید کرد و گفت: برای اینکه نسل جدید ما راه خود را گم نکند نیاز دارد که از وجود با برکت چنین الگوهایی برخوردار باشد؛ لذا هر چه سریعتر و هر چه پربارتر باید ابعاد و ویژگی های دانشمندان بزرگ و معاصری مانند دکتر کاظمی شناسایی و با برنامه هایی متناسب با ذائقه نسل جوان به این عزیزان عرضه شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا