اجرای غربالگری سلامت روان دانشجویان بین الملل

معاون اجرایی معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اجرای طرح غربالگری سلامت دانشجویان بین الملل برای اولین بار در سطح دانشگاه خبر داد.

به گزارش سیناپرس، اسماعیل توحیدلو ضمن تاکید بر غربالگری سلامت روان دانشجویان بین الملل به عنوان یک ضرورت در دوران دانشجویی گفت: پایان تحصیلات دبیرستانی و ورود به دانشگاه و دانشجو شدن، در برخی از دانشجویان ممکن است موجب تغییرات مثبت شده و یا بالعکس تغییرات منفی و مخرب ذهنی را به دنبال داشته باشد.

توحیدلو افزود: دانشجویانی که دوران کودکی تا جوانی را به خوبی سپری کردند نسبت به دانشجویانی که گذشته‌ای پر از غم و اندوه داشتند از کیفیت روانی و زندگی بهتری برخوردارند و داشتن روحیه‌ای شاد، پرانرژی و شخصیتی قوی از موارد واجب و الزامی زندگی است و تلاش معاونت بین الملل ایجاد شرایط و کیفیت مناسب جهت ایجاد آرامش روانی در دوران دانشجویی و تحصیلی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه است.

معاون اجرایی معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: هر ساله با ورود دانشجویان بین الملل جدید، غربالگری فقط برای افرادی که نیاز به مراقبت و مشاوره داشتند، انجام می‌شد، با توجه به افزایش جذب دانشجویان غیر ایرانی، با همکاری مرکز مشاوره سلامت روان معاونت دانشجویی و فرهنگی برای اولین بار همه دانشجویان در این پایش و غربالگری رصد شدند و افرادی که نیاز به مشاوره دارند توسط این مرکز پیگیری می‌شوند.

به گفته توحیدلو، دانشجویان بین الملل می‌توانند با مراجعه به وبسایت مربوطه در این فرآیند پایش که به زبان انگلیسی در دسترس است شرکت کنند، همچنین در روزهای آتی، این غربالگری به زبان عربی نیز راه اندازی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا