چرا سر در باغ ملی را به روی گردشگران بستید؟

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران گفت: سردر باغ ملی در مهر ۷۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید و یکی از نماد‌های شهر تهران در ضلع شمالی میدان امام خمینی (ره) است.

سیداحمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران در دویستمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری درباره محدودیت‌های ایجاد شده برای ورود گردشگر از طریق سردر باغ ملی به میدان مشق ابراز داشت: سردر باغ ملی در مهر ۷۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید و یکی از نماد‌های شهر تهران در ضلع شمالی میدان امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه این میدان با وجود موزه و ابنیه تاریخی یکی از قطب‌های گردشگری تهران است گفت: این مجموعه به دلیل نگاه‌های محدود کننده بعضی وزارت خانه‌ها با مشکلاتی روبروست.

علوی به مصوبه هیات وزیران به منظور نگهداری موزه ارتباطات مجموعه باغ ملی و موزه ایران باستان اشاره کرد و گفت: کارگروهی پیگیری و مطالعه لازم را در حدود میدان مشق انجام داده است و معقتد است که این مجموعه دریچه‌ای برای گردشگری شهر تهران است.

علوی افزود: با اجرایی کردن این مصوبه به عنوان قطب فرهنگی تاریخی قراربود، موزه‌های این منطقه در کنار موزه ملی ایران تجمیع شود و ساختمان مهم وزارت خارجه تخلیه و در اختیار موزه قرار گیرد، اما انحصارطلبی برخی دستگاه‌های دولتی مانع شد.

این عضو شورای شهر تاکید کرد: باید این دستگاه‌ها از محدوده میدان مشق خارج شوند تا گردشگران بدون هیچ دغدغه‌ای در این برگ تاریخ قدم بزنند.

علوی با انتقاد از عدم تخصیص بودجه برای این مصوبه، به بسته شدن سردر اصلی باغ ملی بر روی گردشگران از سوی وزارت امور خارجه پرداخت و گفت: چندی است این وزارتخانه به دلایل نامعلومی از باز کردن درب ملی خودداری کرده است.

وی با بیان اینکه وزرات امور خارجه مسیر‌های دسترسی را از ۳۰ تیر معرفی کرده و قصد باز کردن درب‌های تاریخ و فرهنگی گردشگری مشق را ندارد، از متولیان خواست برای رسیدگی به نفع موضوعات اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا