برندسازی پته کرمان در بازارهای جهانی انجام شود

معاون صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی گفت: باید به بازارهای جهانی و محصولات جدید فکر کنیم و هدف فقط تولید نباشد و برندسازی پته برای حضور در بازارهای جهانی انجام شود.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا مریم جلالی پیش از ظهر امروز ۱۵ آذرماه در آیین اختتامیه رویداد ملی کارآفرینی پته سیرجان اظهار کرد: رنگ دادن به زندگی در پته حرف اصلی را می‌زند.

وی با یادآوری مراحل قدرت جهان (جهان گشایی، جهان‌داری، جهان‌بانی و اطلاعات) بیان کرد: قدرت امروز در جهان آرایی است و آرایش جهان به دست فرهنگ است و آرایش جهان به دست زنان است که به زندگی رنگ می‌دهند.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: در خانواده، مادران مدیران تولید اخلاق، تربیت و ثروت هستند. در راستای جهان آرایی باید با یکدیگر همدل و متحد باشیم.

وی با بیان این مطلب که اشتغال و تولید فقط برداشت از منابع نیست بلکه بهره‌وری و کار مفید است، تصریح کرد: بخش خصوصی راهگشای اقتصاد ایران و جهان است و منافع فردی و بخشی باید در خدمت منافع ملی باشد.

جلالی با اشاره به فرابخش بودن میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: در دنیای شبکه‌ای همه به هم ارتباط دارند بنابراین نیاز به چسب فرهنگی داریم تا همه عناصر نامتناجس(ارتباط محیط زیست، اقتصاد، صنعت و … به میراث فرهنگی) را به هم وصل کند.

وی پیوند نسلی را بزرگترین دستاورد صنایع دستی دانست و تاکید کرد: جوانان هنرمند ما آینده را می‌سازند و “آرام‌های” (مادر پته ایران) آینده ایران خواهند شد.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: صنایع دستی و میراث فرهنگی شغل نیست بلکه شوق است. بدون انگیزه نمی‌توان از فرصت‌های طلایی استفاده کرد. بین کار دل و کار معمولی تفاوت است.

وی بر لزوم تکمیل زنجیره ارزش تاکید کرد و افزود: باید به بازارهای جهانی و محصولات جدید فکر کنیم و هدف فقط تولید نباشد و برندسازی پته برای حضور در بازارهای جهانی انجام شود و این رویداد کارآفرینی پته سیرجان باید جریان داشته باشد.

جلالی با تاکید بر این‌که تولیدات و بسته‌بندی محصولات مطابق سلیقه بازار باشد، بیان کرد: صنایع دستی می‌تواند ما را از نفت بی نیاز کند. باید از صنایع دستی بهره اقتصادی ببریم و به معیشت عزت آفرین کمک کنیم.

وی در بخش دیگر سخنانش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: سردار به همه ما یاد داد که سرباز بودن واقعاً کشورگشایی نیست بلکه فتح دلهای همه است و این همان آرایش جدید جهان است.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیشنهاد کرد: رویداد کارآفرینی گلیم نیز برگزار شود و خوشه اقتصادی گلیم شکل بگیرد.

ا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا