اسپاتیفایبیش از هزار نفر را تعدیل کرد

شرکت اسپاتیفای در سومین دور از اخراج‌های خود هزار و 500نفر را به‌علت افزایش هزینه‌ها اخراج کرد.این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد که پس از اخراج 600 کارمند خود در ژانویه و 200 مورد دیگر در ژوئن اکنون حدود 1500 کارمند یا 17 درصد از تعداد کارکنان خود را اخراج می کند تا از این طریق هزینه‌هایش را کاهش دهد.

از ابتدای سال 2023 شرکت های فناوری که با مشکلات عدیده اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند دست به اخراج های گسترده ای زده‌اند و اکنون برخی از آنها دوباره شروع به کاهش نیروی کار خود کرده‌اند.

اسپاتیفای بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد تا تجارت پادکست خود را ایجاد کند و حضور خود را در بازار بیشتر کشورهای جهان در تلاش برای رسیدن به یک میلیارد کاربر تا سال 2030 گسترش داد.

این پلتفرم در حال حاضر 601 میلیون کاربر دارد که از 345 میلیون در پایان سال 2020 افزایش یافته است.

در بحبوحه کاهش رشد درآمد و تورم بالا شرکت هایی مانند متا، مایکروسافت و آمازون در اوایل سال 2023 افراد زیادی را اخراج کردند. شرکت مادر گوگل، آلفابت، نیز صدها نفر را از تیم استخدام جهانی خود اخراج و روند استخدام جدید را نیز کند کرد.

شبکه اجتماعی لینکدین که متعلق به مایکروسافت است در انتهای مهرماه برای دومین بار در سال جاری،  668 کارمند خود را اخراج کرده بود.

بر اساس گزارش شرکت کاریابی چلنجر، گری و کریسمس، اخراج کارکنان در ایالات متحده در ماه آگوست(مرداد-شهریور) نسبت به جولای(تیر-مرداد) بیش از 3 برابر و در مقایسه با 1 سال قبل تقریباً 4 برابر افزایش یافت.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا