تغییر سیاست‌ جذب نخبگان در استان تهران

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران در جلسه بررسی ظرفیت همکاری‌های نخبگانی با پردیس ابوریحان و دانشکده فناوری کشاورزی دانشگاه تهران، گفت: سیاست‌ها و برنامه‌های بنیاد نخبگان استان تهران در جذب نخبگان تغییر کرده که این می‌تواند چشم‌انداز مطلوبی در مدیریت حوزه نخبگانی ایجاد کند.

حیدر مفتاحی‌زاده در نشست مسؤولان بنیاد نخبگان استان تهران با هیات رئیسه و اعضای شورای پژوهشی دانشکده فناوری کشاورزی ابوریحان دانشگاه تهران که به‌ منظور ایجاد بسترهای تعامل و بررسی ظرفیت‌های همکاری برگزار شد، ضمن تشریح فعالیت‌های بنیادهای نخبگان استانی بر اساس سند راهبردی کشور در امور نخبگان، یکی از محورهای اصلی فعالیت این بنیادها را شناسایی و حمایت از نخبگان و مستعدان برتر در راستای حل مسائل کلان ملی و استانی برشمرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران با اشاره به ضرورت توجه به همه نخبگان، افزود: سیاست‌ها و برنامه‌های بنیاد نخبگان استان تهران در جذب نخبگان تغییر کرده که این می‌تواند چشم‌انداز مطلوبی در مدیریت حوزه نخبگانی ایجاد کند.

مفتاحی‌زاده برخی از طرح‌های فعال در بنیاد ملی نخبگان از جمله بورسیه صنعتی، طرح‌های مساله‌محور اعضای هیات علمی و دانشجویان، هیات‌های اندیشه‌ورز و تکریم از سرآمدان و نخبگان کشور را تشریح کرد و آنها را تحول‌آفرین توصیف کرد.

لطفی، رئیس دانشکده فناوری کشاورزی پردیس ابوریحان دانشگاه تهران نیز در این نشست به بیان ظرفیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی و نیز ساختاری این دانشکده پرداخت.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، این نشست، با بازدید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پردیس ابوریحان و دانشکده فناوری کشاورزی پایان یافت./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا