۵۶ هزار نفر زیر چتر بیمه صندوق اعتباری هنر

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر گفت: ۵۶ هزار نفر از هنرمندان سراسر کشور در حال حاضر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی این صندوق قرار دارند و از خدمات آن برخوردار شده اند.

مسلم کریمی با بیان اینکه صندوق اعتباری هنر حدود ۳۰ طرح حمایتی دارد، افزود: اصلی ترین و مهمترین این طرح ها در حوزه بیمه پایه و تکمیلی است.

وی اظهار کرد: حدود ۴۵ هزار نفر از جامعه هدف در سال جاری تحت پوشش بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر قرار گرفته اند و از خدمات بیمه استفاده می کنند.

وی ادامه داد: صندوق اعتباری هنر درحوزه فرزند آوری، مستمری و تکریم بازنشستگان، برنامه ها و طرح هایی داشته که به صورت متناوب اجرایی می شود.

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر اضافه کرد: در سال گذشته بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات تحت عنوان وام های کارگشایی،کارآفرینی و ضروری به هنرمندان اعطا شد که ۱۰ برابر سال ۱۴۰۰ بود.

کریمی به ساماندهی اعضای صندوق اعتباری هنر نیز اشاره کرد و گفت: این امر یکی از بحث های جدی است که صندوق پیگیری می کند و شرط ورود در صندوق استمرار فعالیت هنرمندان براساس آیین نامه بوده و مبنای ما فعالیت هنرمندان است.

وی افزود: کل اعضای صندوق در حال ساماندهی هستند و افرادی که هنرمند نیستند، شناسایی شده و به خود آنها اطلاع رسانی خواهد شد که نسبت به بروز رسانی اطلاعاتشان اقدام کنند و اگر هنرمند نباشند، مشمول استمرار خدمات از صندوق هنر نخواهند شد.

وی در خصوص هنرمندان مناطق محروم نیز اظهار کرد: کارگروه ویژه ای در وزراتخانه برای مناطق محروم تشکیل شده و بحث عدالت فرهنگی را قرارگاه عدالت فرهنگی پیگیری می کند و ذیل آن قرارگاه، هنرمندان مناطق محروم براساس شرایط خاص منطقه خودشان فعالیت هایشان سنجیده شده و حمایت می شوند.

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر ادامه داد: این صندوق طرح های مختلف و خدمات حمایتی ارائه می دهد که نیمی از آنها در دولت سیزدهم طراحی شده و در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر صندوق اعتباری هن ۱۰۰ هزار نفر عضو دارد که از این تعداد، ۵۶ هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا