موقعیت یاب دقیق ماهواره‌ای ایران با دقت سانتی متری

سیستم بومی موقعیت یاب دقیق ماهواره‌ای با دقت سانتی متری در شرکت دانش بنیان هیرونگار پارس تولید شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، میثم غنی‌زاده، مدیرعامل شرکت هیرونگار پارس گفت: این شرکت که از سال ۱۳۹۷ تأسیس شده است، در حوزه طراحی و تولید سامانه های موقعیت یابی ماهواره‌ای هم در بخش سخت افزار و هم در بخش نرم افزار فعالیت می کند. در واقع گیرنده‌هایی را طراحی و تولید می‌کنیم که برای کاربری های دقیق مورد استفاده قرار می گیرند‌. همچنین دستگاه‌هایی را به تولید می‌رسانیم که ردیابی خودروها و اشخاص را انجام می دهند. 

وی در خصوص بزرگترین دستاورد این مجموعه اظهار داشت: در سال جاری تولید انبوه یک گیرنده نقشه برداری ماهواره‌ای که برنده جایزه طراحی صنعتی در سال ۱۴۰۱ شده را در دستور کار داریم و در آینده نزدیک آن را وارد بازار خواهیم کرد. این گیرنده GPS یا GNSS که قابلیت دریافت سیگنال ماهواره ای از چهار منظومه ناوبری ماهواره ای را دارد  با اتصال به یک سرور می‌تواند خطاهای خود را کاهش داده و به دقت سانتی متر برساند. همچنین این گیرنده ابزارهای متعددی برای دسترسی کاربران به نمایش، جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات دارد. دارا بودن یک اپلیکیشن اندرویدی و استفاده از یک اپلیکیشن کلاسیک برای سهولت ارتباط کاربران با دستگاه، از دیگر ویژگی‌های آن است.

غنی زاده در ادامه افزود: در حال حاضر نزدیک به ۸۰۰ کاربر از گیرنده های نقشه برداری ماهواره‌ای تولید شده توسط مجموعه ما استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت هیرونگار پارس به حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این مجموعه اشاره و تصریح کرد: این شرکت از حمایت های معاونت علمی در زمینه اخذ تسهیلات، اخذ ضمانت نامه، دوره‌های آموزشی، گرنت‌های تحقیق و توسعه و حمایت های مالیاتی استفاده کرده است.

غنی زاده با بیان اینکه قبلا نمونه های مشابه این گیرنده در کشور وجود داشته است، گفت: ما طراحی ها و سیستم های منحصر به فردی را توسعه می‌دهیم و پیش می بریم که در صنایع مختلف کاربرد داشته باشد. اما باید گفت که قیمت تمام شده، طراحی خاص، دارا بودن ابزارهای ارتباطی خاص برای کاربران و به صورت مشخص وجود یک سامانه ضد سرقت، این محصول را نسبت به نمونه های مشابه منحصر به فرد می کند.

 وی در پایان ضمن اشاره به میزان اشتغال پایدار مستقیم و غیرمستقیم این مجموعه اظهار داشت: به صورت شناور بین ۲۰ تا ۲۵ نفر به صورت ثابت در مجموعه ما در حال فعالیت هستند و ۱۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغال به کار دارند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا